FlashPlayer750x300

Adobe uśmierca Flasha – nie do końca

 

Firma poinformowała właśnie o przyszłorocznych planach wycofania z rynku marki Flash. Ten znienawidzony przez użytkowników oraz programistów, ale kochany przez reklamodawców format nie zniknie jednak całkowicie. Właściwie będzie w dalszym ciągu dostępny, lecz pod nieco inną nazwą…

FlashPlayer750x300

Adobe zdaje sobie sprawę, iż Flash Professional to nie tylko reklamy w technologii Flash. To potężne narzędzie służące tworzeniu animacji, a nawet prostych aplikacji. Najważniejsze jest jednak to, iż w FP można pracować nie tylko na wspomnianym formacie, gdyż program równie dobrze radzi sobie z HTML5 WebGL.

Powyższe nazewnictwo oprogramowania zdaje się być mylące. Dostrzegli to włodarze Adobe i zapowiedzieli wprowadzenie na tym polu zmian. Pierwszym krokiem będzie rebranding – od stycznia 2016 Flash Professional zostanie przemianowany na Adobe Animate CC.

http://www.youtube.com/watch?v=WhgQ4ZDKYfs

Nie oznacza to oczywiście definitywnego uśmiercenia formatu, gdyż ten w dalszym ciągu będzie obsługiwany przez wspomniany program. Mimo niechęci społeczności, Flash jeszcze przez jakiś czas będzie obecny w przeglądarkach internetowych – czy to w formie aplikacji czy często spotykanej agresywnej reklamy. Jak długo utrzyma się taki stan rzeczy? Na chwilę obecną odpowiedź na to pytanie jest zwyczajnie niemożliwa, gdyż zależy to od wielu czynników. Reklamodawcy, właściciele serwisów www, przeglądarek, a nawet graficy – wszyscy mają swój udział w popularności Flasha, a wątpliwa wydaje się sytuacja, aby każda z wymienionych grup ot tak zrezygnowała z technologii.

Źródło: Adobe.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...