You are here
Miesięczna opłata audiowizualna w wysokości 10 zł – nikt się przed nią nie ukryje News 

Miesięczna opłata audiowizualna w wysokości 10 zł – nikt się przed nią nie ukryje

 

Prawo i Sprawiedliwość pracuje nad ustawą wprowadzającą nową opłatę audiowizualną, która to ma zastąpić dotychczasowy abonament. Będzie niska – fakt, ale czy to zachęci wszystkich do „uczciwości”? Wątpię, członkowie wspomnianej partii politycznej chyba też …

OplataAudio750x300

Kto z was opłaca abonament radio-telewizyjny? Możliwe, że znalazłoby się kilku naszych czytelników wypełniający ten „obowiązek”, jednak reszta zapewne ma z tym problem. Przynajmniej do czasu, aż nie przyjdzie rachunek podsumowujący zaległości (raz się przekonałem – teraz płacę).

Cóż – ciężko mi zrozumieć, dlaczego muszę płacić abonament za medium, z którego praktycznie nie korzystam. Jeśli już włączam odbiornik telewizyjny (lubię to retrookreślenie), najczęściej kieruję się do serwisu VOD i wypożyczam interesujący mnie materiał. TV służy mi również za dodatkowy monitor do oglądania filmów. Radio? Od tego mam Spotify.

Z jakiej więc racji mam ponosić dodatkowe – co ważne – wcale nie takie małe koszty, które od przyszłego roku mają być jeszcze większe (prawie 23 złote)? Jak widzicie, naprawdę ciężko przekonać mnie i podobne mi osoby do ponoszenia stałej opłaty. PIS ma na to sposób, a przynajmniej tak się zapowiada.

OplataAudio11

Stała miesięczna opłata w wysokości 10 zł? Jestem za, szczególnie, iż ta dotyczyłaby jednego gospodarstwa domowego, a więc nawet kilku osób.  Na taki koszt jestem w stanie się zgodzić i podejrzewam, że nie tylko ja. Nawet, jeśli zdecydowałbym się dalej kontynuować „walkę z systemem” – nic by to nie dało. Projekt ustawy zakłada (nieoficjalnie), iż  opłata byłaby doliczana automatycznie do rachunku za prąd, bądź ściągana przy okazji rocznego rozliczenia PIT.

Słuszna, kontrowersyjna, a może obojętna? To, jak ocenicie nową ustawę od PIS-u, zależy od was. Wpis zakończymy jednak dobrą wiadomością – otóż posłowie rozważają opcję abolicji dla dotychczasowych dłużników abonamentowych.

Źródło: Twitter, WirtualneMedia.

 

________________________________________________

 

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment