Aero2 750x300

Aero2 – bezpłatny internet na kolejne lata

Dzięki porozumieniu Aero2 z Prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej Polacy mogą cieszyć się bezpłatnym dostępem do internetu. Co istotne – działanie usługi zostało przedłużone o kolejne lata!

Aero2 750x300

BDI – bezpłatny dostęp do internetu zapewnia spółka Aero dwa, która to we współpracy z UKE miała na celu przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu w postaci braku podłączenia do „sieci”. Naturalnie mówimy tutaj o dostępie ze skromną prędkością 512 kb/s (początkowo 256 kb/s), gdyż takowa, przyajmniej teoretycznie, powinna zapewnić możliwość skorzystania z poczty email, serwisów społecznościowych oraz portali informacyjnych. Cóż – Polacy rozkochali się w Aero2. Nic dziwnego, wszak darmowy internet brzmi po prostu świetnie.

Nic nie trwa wiecznie

Nawet takie Aero2 i należy o tym pamiętać. Usługa działająca od maja 2011 roku miała zostać wyłączona już w 21.12.2016. Na szczęście dzięki porozumieniu UKE, działanie BDI zostanie przedłużone o kolejne lata. Niestety, nie znamy dokładnych danych, a co za tym idzie, możemy mówić o roku, dwóch, a może nawet pięciu.

Tak czy inaczej – Bezpłatny Internet kiedyś zostanie „wyłączony”. Do tego czasu warto korzystać z jego możliwości, szczególnie że rzeczona prędkość może zostać przez nas „podpita” poprzez dokonanie opłaty. Jest to szczególnie interesujące, zwłaszcza że szybki dostęp do internetu może nie być potrzebny przez cały okres użytkowania Aero2.

Źródło: uke.gov.Pl

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...