Wystawa Gateway to Space

Przygotuj się na kosmiczne doznania, a to wszystko tu na Ziemi, a dokładniej w Warszawie. Gateway to Space dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń.

Budynek dawnej drukarni na Mińskiej 65 na Pradze Południe, a dla purystów na Kamionku, już nie po raz pierwszy gości u siebie wystawę poświęconą kosmosowi. Warto przypomnieć, że podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów można było oglądać łaziki, rakiety, roboty, a to wszystko obok wozu strażackiego i innych, ciekawych konstrukcji. Tamto wydarzenie przyciągnęło do siebie miłośników techniki w różnym wieku, a fama o nim rozniosła się po całej Pradze.

Cieszy fakt, że ponownie będzie można zobaczyć na 3 tys. metrów kwadratowych powierzchni kosmiczne eksponaty. A jest ich ponad 100, co powinno zadowolić miłośników kosmosu. Wśród nich znalazły się m.in. oryginalny moduł ze stacji kosmicznej MIR, międzynarodowa stacja ISS, modele rakiet (w tym Sojuz), promy kosmiczne Wostok i Woschod, Sputnik 1, kapsułę Apollo oraz łaziki kosmiczne. Eksponaty będzie można nie tylko dotknąć, ale do wielu z nich wejść do środka.

Wystawa odbywa się pod patronatem NASA i jest nie lada atrakcją. Wydarzenie jest przekrojem historii kosmicznych podróży – od ubiegłego wieku po dzień dzisiejszy. Eksponaty można było oglądać już w wielu miastach w Europie, Stanach Zjednoczonych, a teraz przyszedł czas na Polskę.

Jeśli marzyłeś, by założyć kombinezon astronauty lub dotknąć kamienia księżycowego, teraz masz okazję spełnić swoje marzenia. Wystawa odpowiada również na wiele pytań, które pojawiają się, gdy mowa jest o kosmosie. Jest zatem sporą dawką nie tylko historii, ale i wiedzy, którą podano w przystępny sposób. Nie mogło zabraknąć również czegoś dla fanów Star Wars.

Wydarzenie:

Co: Gateway to Space,

Gdzie:  ul. Mińska 65, 03-828 Warszawa,

Kiedy: 19.11.2016 – 19.02.2017, wt.- pt. 9:00-20:00, sb.- nd., święta 10:00-20:00.

Więcej informacji: Gateway to Space

 

Źródło grafiki: materiały prasowe

____________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

248 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
Statystycznie w co 8. smartfonie na świecie jest polska miedź lub srebro

W swoim wystąpieniu podczas panelu "Jakim krajem będziemy w 2050 roku?" szef KGHM zwrócił uwagę,...