You are here
AirPods Pro to nowe słuchawki Apple dla wymagających użytkowników artykuły News 

AirPods Pro to nowe słuchawki Apple dla wymagających użytkowników

Słuchawki AirPods Pro zadebiutowały po cichu, bez fanfar. Nie oznacza, że akcesorium nie jest warte uwagi. Przeciwnie, nowości, które odróżniają model Pro od poprzedników, sprawiają, że wydatek 1249 złotych może wydać się uzasadniony. Nie jest to jednak sprzęt dla każdego.

AirPods Pro
fot. Apple

Tak słuchawki AirPods Pro nie są sprzętem dla każdego, podobnie jak nie jest nim iPhone 11 Pro, a już na pewno nie iPhone 11 Pro Max. Wszystko rozbija się o cenę, która, choć „teoretycznie” uzasadniona, jest horrendalnie wysoka. Zanim zaczniemy negować Apple, warto przyjrzeć się rzeczonemu modelowi i ocenić jego możliwości.

Fajne to nowe AirPods Pro… takie nie za tanie

Słuchawki AirPods wdarły się na rynek z przytupem i mimo początkowych drwin z ich wyglądu, osiągnęły ogromny sukces sprzedażowy. Magia Apple? Być może, szczególnie że liczba podróbek zalewających sklepy internetowe, nieprzerwanie rośnie. Tak czy inaczej, słuchawki, jak każdy inny sprzęt, wymagały już odświeżenia. Dlaczego Apple zdecydowało się na nie dokładnie teraz? Odpowiedzią jest nazewnictwo nowych iPhone’ów. Urządzenia dla nieco bardziej wymagających klientów, którzy są skłonni zostawić u Sadowników większą gotówkę, otrzymały dopisek Pro w nazwie. W przypadku AirPods Pro wygląda to podobnie. 

AirPods Pro
fot. Apple

Wygląd modelu Pro nie odbiega specjalnie od stosowanego wcześniej designu. Widoczną różnicą są za to elastyczne końcówki douszne w trzech rozmiarach, które mają zapewnić większą, niż miało to miejsce wcześniej, wygodę. Rozsądne posunięcie. Za rozsądne można uznać również dodanie aktywnej redukcji szumów ANC. Według Sadowników w każdej sekundzie dochodzi do aż 200 analiz sygnału dźwiękowego z otoczenia (za pomocą dwóch mikrofonów). To robi wrażenie.

Powyższą funkcję możemy aktywować oraz dezaktywować za pomocą czujnika siły nacisku na słuchawkach. Działa on również w przypadku przełączania piosenek oraz odbierania połączeń, dzięki czemu użytkownik nie musi wyjmować z kieszeni iPhone’a. AirPods Pro pozwalają na 4,5 godziny odtwarzania muzyki na jednym ładowaniu akumulatora. Cóż, mogłoby być lepiej. Należy jednak pamiętać, że w zestawie sprzedażowym znajduje się specjalnie etui z funkcją powerbanka, którą sprawia, iż wspomniany czas pracy na jednym ładowaniu wydłuża się do 24 godzin.

AirPods Pro są już dostępne w sklepie Apple. Za przyjemność obcowania z nowymi słuchawkami przyjdzie nam zapłacić aż 1249 złotych.

Źródło: Apple

Related posts

Leave a Comment