You are here
Aktualizacja iOS 13.1.2 — pokaz słabości czy siły Apple? artykuły News 

Aktualizacja iOS 13.1.2 — pokaz słabości czy siły Apple?

W ostatnich tygodniach Apple serwuje użytkownikom iSprzętu istny wysyp aktualizacji systemowych. Po premierze stabilnej i dostępnej dla wszystkich wersji iOS 13 opublikowano zestaw łatek w postaci iOS 13.1 oraz 13.1.1. Dziś wieczorem na iPhone’ach pojawił się monit o dostępności iOS 13.1.2. Co się właściwie dzieje?

iOS 13.1.2

Wygląda na to, że Apple mocno pospieszyło się z wydaniem „trzynastki” na rynek. Owszem, Sadownicy przyzwyczaili nas do regularnych update’ów oraz wieloletniego wsparcia, jednak cztery aktualizacje jednej tylko platformy pojawiają się na przestrzeni dwóch tygodni, nie wyglądają dobrze. Wiele osób może odebrać to jako nieradzenie sobie z błędami oprogramowania, ale warto w tym miejscu pamiętać, że każdy kij ma dwa końce.

iOS 13.1.2, czyli kolejne łatanie błędów

Dokładnie 19 września wydano iOS oznaczony liczbą 13. Już 24 września pojawiła się poprawka 13.1, a zaraz po niej, 27 września mogliśmy pobrać iOS 13.1.1. Teraz 30 września iPhone’y zgłosiły dostępność softu opisanego jako 13.1.2. Iście ekspresowe tempo może martwić. Wszak jest to pewnego rodzaju potwierdzenie obecności luk oraz błędów trapiących mobilną platformę systemową Apple. Trzeba jednak przyznać, że żaden producent smartfonów z Androidem nie zaoferowałby podobnego wsparcia.

Szaleńcze tempo pojawiania się update’ów powinno być odbierane również jako powód do dumy. Wsparcie klientów, którzy otrzymują poprawione oprogramowanie w zaledwie kilka dni po wydaniu wcześniejszej jego wersji, jest czymś niespotykanym, ale szalenie pozytywnym. Dobrze, skoro wiemy już, że gigant z Cupertino dba o osoby, które zdecydowały się zostawić u niego pieniądze, sprawdźmy listę zmian w iOS 13.1.2.

iOS 13.1.2 zawiera poprawki błędów oraz inne udoskonalenia do iPhone’a. To uaktualnienie:

  • naprawia błąd, w którym pasek postępu tworzenia backupu iCloud był nadal wyświetlany po zakończeniu tej czynności;
  • naprawia problem, który mógł powodować, że aparat nie działał;
  • rozwiązuje problem, który mógł powodować, że latarka nie aktywowała się;
  • naprawia problem, który mógł powodować utratę danych kalibracji ekranu;
  • naprawia błąd, który powodował, że skróty mogły nie być uruchamiane z HomePoda;
  • rozwiązuje problem, który mógł powodować, że w niektórych pojazdach połączenie Bluetooth było rozłączane.

Informacje na temat zawartości uaktualnień Apple związanej z zabezpieczeniami można znaleźć pod adresem: https://support.apple.com/pl-pl/HT201222.

Źródło: Apple

Related posts

Leave a Comment