You are here
Aktualizacja Pokemon Go — zjawiska pogodowe i nowe stworki Gry mobile 

Aktualizacja Pokemon Go — zjawiska pogodowe i nowe stworki

Szał związany z Pokemon Go przeminął, ale nie oznacza to permanentnego odejścia graczy od tytułu. Spora grupa entuzjastów w dalszym ciągu przemierza ulice miast w poszukiwaniu stworków oraz Gymów. Niantec co pewien czas podsyca rozgrywkę, wydając aktualizacje wnoszące do gry powiew świeżości oraz dodatki zachęcające do zabawy. Najnowszy update zapowiada się lepiej niż dobrze.

Pokemon Go

Pokemony na dobre zakorzeniły się w międzynarodowej popkulturze i, jak mniemam, szybko nie opuszczą świadomości fanów serialu oraz gier. Dbają o to twórcy produkcji takich jak Pokemon Go, którzy wiedzą, jak zainteresować fanów tytułowych stworków. Aby emocjonująca zabawa nie przerodziła się w nudną, żmudną czynność, Niantec dodaje do Pokemon Go ficzery, które opakowuje w atrakcyjne uaktualnienia. Sprawdźmy, co znalazło się w najnowszym update’cie.

Pokemon Go — nowe stworki

Przy okazji Halloween w Pokemon Go pojawiły się nowe Pokemony (Sableye, Duskull, Banette, Shuppet oraz Dusclop), ale to dopiero początek nowości. Do gry trafią bowiem stworki trzeciej generacji. Pierwsze z nich Treecko, Torchic i Mudkip w różnych wariantach trafią do gry już w tym tygodniu. Na następne postacie będziemy musieli niestety zaczekać nawet kilkanaście dni. Nie mniej, uważam że warto — w końcu mówimy o 50 Pokemonach.

Wiadomo, bez stworków gra nie miałaby żadnego sensu i choć metoda rozgrywki wygląda ciekawie, co udowodnił np. Ingress, pewne jest to, że podobnym produkcjom potrzeba “mocy”. Tą mocą są bez wątpienia Pokemony.

https://www.youtube.com/watch?v=dUztYCMZYls

Pokemon Go i pogoda

Druga z nowości będzie w mojej ocenie prawdziwą bombą, zwłaszcza że idzie zima i pogoda potrafi płatać nam figle. Do rzeczy…

W Pokemon Go pojawi się tak zwana dynamiczna pogoda. Oznacza to, że aura w grze będzie zmieniała się na taką odpowiadającą realnie prognozowanej dla danej lokalizacji pogodzie. Słońce, chmury, deszcz, śnieg czy burza — każde zjawisko znajdzie odzwierciedlenie w tytułowej aplikacji, co powinno uczynić grę atrakcyjniejszą. Istotne jest również to, że zjawiska pogodowe nie pozostaną bez wpływu na zachowanie i możliwości stworków. Dla przykładu — podczas deszczowych dni napotkany Mudkip będzie zapewne taplał się w kałuży, zaś Fire Spin Charizarda łatwiej “złapać” w dni pełne słońca. Na grafikach załączonych do wpisu widać wyraźnie to, jak będzie prezentować się wirtualny świat “pogody”.

Źródło: PokemonGoLive

Related posts

Leave a Comment