[Aktualizacja] Szalenie skuteczna aplikacja DeepNude „rozbiera” kobiety

Skandaliczna aplikacja DeepNude dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji „rozbiera” kobiety widoczne na wybranym zdjęciu. Choć cała sprawa jest mocno kontrowersyjna, warto dowiedzieć się, na jakim mechanizmie „oszustwa” się ono opiera.

Pamiętacie zapewne aferę związaną z tak zwanym fake porno, o której informowałem was w sierpniu minionego roku. Na ciała aktorek filmów erotycznych nakładano bowiem twarze dowolnych osób, a przynajmniej istniała taka możliwość. Dziś mamy do czynienia z odwrotnością…

DeepNude to ściema, ale groźna

Aplikacja, [Aktualizacja — której na szczęście nie można już pobrać], pozwalała nałożyć na zdjęcie wybranej kobiety obraz powodujący złudzenie pozbawienia jej ubrania. W sposób dosłowny. Oczywiście, prezentowane ciało było dziełem SI i nie miało zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. W teorii więc nikt nie powinien oburzać się na wspomniane rozwiązanie. W praktyce narzędzie takie może być groźne w rękach nieodpowiedzialnych osób.

Więcej o sprawie znajdziecie tutaj:

Pomyślcie tylko, że ktoś zasysa z Facebooka zdjęcie waszej dziewczyny, żony, a nawet matki. Korzystając z DeepNudedosłownie pozbawia wizerunek ubrania, po czym roznegliżowane zdjęcie trafia do sieci. Niewiele osób zastanowi się nad tym, że mam do czynienia z fejkiem. To może okazać się krzywdzące dla osoby będącej na danym zdjęciu.

Mimo że pobranie aplikacji nie jest już możliwe, w sieci istnieją podobne rozwiązania. Czy obawiacie się tego, że ktoś w podobny sposób wykorzysta kiedyś wasz wizerunek?

Źródło: The VergeDeepNude

Dodaj komentarz

237 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
ChatGPT – interesująca nowinka z niską szansą na komercjalizację?

Bartosz Baziński, programista, założyciel firmy technologicznej SentiOne, która od 11 lat buduje zaawansowane modele sztucznej...