Alcatel wraca do gry i rozszerza portfolio produktów o nowe modele

Francuski producent oficjalnie zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty aż trzech nowych urządzeń – dwa smartfony oraz tablet. Czyżby rosła konkurencja dla gigantów takich jak Samusng czy LG?

AlcatelOnesTouch750x300

Alcatel z pewnością nie zamierza walczyć z wyżej wymienionymi firmami, gdyż zwyczajnie nie ma szans. Przynajmniej na razie. Większość z nas kojarzy producenta z tańszymi modelami o wątpliwej jakości. To jednak zaczęło się zmieniać wraz z pojawieniem się w ofertach operatorów modelu One Touch Idol. Bazując na popularności słuchawki, zapowiedziano już pojawienie się następcy.

Na wzór polityki innych producentów smartfonów, Alcatel zdecydował się na wydanie standardowej wersji swojego produktu, wersji mini, a także tabletu.

One Touch Idol S – w smartfonie zastosowano 4,7 calowy ekran IPS, pracujący w rozdzielczości 1280 x 720, podczas gdy poprzednia wersja Idola mogła pochwalić się jedynie rozdzielczością qHD. Za wydajność odpowiadać ma dwurdzeniowa jednostka taktowana zegarem 1.2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM.  Na swoje dane użytkownik otrzyma 4 GB pamięci Flash, naturalnie ta zostanie pomniejszona o wagę samego systemu. „Plecy” urządzenia zdobi aparat (8 Mpix) pozwalający na nagrywanie w 1080p (30 fps). Smartfon będzie pracował pod kontrolą Androida Jelly Bean w wersji 4.2.

gsmarena 001

One Touch Mini – tutaj z kolei producent zdecydował się umieścić mniejszy ekran o przekątnej 4.3 cala pracujący w rozdzielczości 480 x 854 pikseli. Niestety, model został wyposażony w skromną (512 MB) pamięć RAM, co firma starała się zrekompensować wyższym taktowaniem procesora (1.3 GHz). Obawiam się jednak, że taka konfiguracja nie zapewni płynnego działania całego interfejsu. 

Naturalną rzeczą jest też oszczędność na funkcjach fotograficznych wersji Mini. Aparat zamiast 8 Mpix, pozwala teraz na robienie zdjęć w rozdzielczości 5 Mpix.

To tyle, jeśli chodzi o „inteligentne” telefony, ale to jeszcze nie koniec nowości. Alcatel pomyślał też o użytkownikach rozmiłowanych w tabletach.

Alcatel-One-Touch-Evo-8-HD-top

One Touch 8 Evo HD – pod dość długą nazwą kryje się  8 calowy tablet wyposażony w ekran IPS, pozwalający na wyświetlanie obrazu w jakości 1024 x 768 pikseli. Niestety, producent umieścił w EVO HD jedynie dwurdzeniowy ARM Cortex A9 (1.6 GHz) oraz 1GB pamięci RAM, co patrząc na konkurencję jest strzałem w stopę. Słaba konfiguracja może odbić się na wydajności tabletu.

Więcej o nowych urządzeniach powinniśmy dowiedzieć się na nadchodzących targach IFA. 

Źródło: GSMArena

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...