Facebook zmienia regulamin. Czy będziemy musieli usunąć konta?

Czy usuniemy konta na „fejsie”? Tak właśnie może być, gdy Facebook ostro zmieni swój regulamin. Jak to się stało i co możemy z tym zrobić?

FB
Odpowiedź na pierwsze pytanie jest prosta: Facebook przegrał zbiorowy pozew o nielegalne wykorzystanie wizerunku swoich użytkowników w serwowanych przez niego reklamach. Doznał porażki, ale szybko wziął się w garść i wpadł na pomysł zmiany regulaminu.

Portal społecznościowy, który zrzesza największą liczbę użytkowników na świecie chce posiadać prawo do wykorzystywania ich wizerunków, by zwiększyć serwowanych przez niego reklam. Po pierwszym podejściu do tematu skończy z przegraną sprawą w sądzie, teraz postanawia zmienić regulamin, by wszystko przebiegało zgodnie z prawem.

4e3725495939aefe03825016a7d32997

Facebook zatem proponuje swoim użytkownikom nowy regulamin do korzystania z usługi. Zapis zakłada, że w zamian za wykorzystywanie naszego wizerunku możemy korzystać z usługi nieodpłatnie. Wychodzi na to, że godząc się na taką politykę „fejs” będzie mógł używać naszych zdjęć, nazwisk, adresów by serwować  ogólnodostępne reklamy. Obłęd!

Nie jest jeszcze pewne czy regulamin wejdzie w życie. Jeśli macie jakieś zastrzeżenie, to możecie je wpisać na witrynie:  www.facebook.com/fbsitegovernance. Użytkownicy mają na to tydzień czasu, potem Facebook przemyśli całą sprawę i albo wdroży swój nowy pomysł albo pozostanie tak jak teraz. Bardzo ciekawi mnie ta sytuacja, więc będę ją bacznie obserwować.

Moim zdaniem, jeśli dojdzie do tego, że będziemy musieli płacić za Facebooka,  skończy on tak, jak wielu jego poprzedników (Grono.net – zamknięte, nk.pl – nikt normalny już z tego nie korzysta). Sami strzelają sobie w stopę, tylko po co, jeśli jest dobrze tak jak jest…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...