Allegro sold 750x300

Allegro zmienia właściciela – znamy szczegóły

Plotki o tym, jakoby serwis Allegro miał zostać przedmiotem transakcji, krążyły w sieci od dawna. Przed kilkoma dniami stały się faktem.

Allegro sold 750x300

Grupa Allegro, w której skład wchodził rzeczony serwis oraz najpopularniejsza polska porównywarka cenowa Ceneo.pl została sprzedana za kwotę 3 253 mld dolarów amerykańskich. To niewyobrażalna suma, ale biorąc pod uwagę wyniki, jakie notowały wspomniane usługi, jest ona jak najbardziej uzasadniona. Kim są nowi właściciele?

Szczęśliwi nabywcy

Allegro.pl oraz Ceneo.pl trafił w ręce funduszu, którym „dowodzą” firmy Mid Europa, Permira oraz Cinven. Napsters pozbył się produktu generującego potężne zyski i którego liczba użytkowników sięgała 20 mln. Co ciekawe, firma nie wyjaśniła powodów swoje decyzji, a właściwie tłumaczenie zdaje się nazbyt lakoniczne, wręcz niezrozumiałe.

Czy to koniec Allegro, jakie znamy? Wątpię, choć z pewnością czekają nas zmiany. Serwis skorzysta z dotychczasowego doświadczenia nabywców na rynku e-commerce, a co za tym idzie – pojawią się kolejne, wyższe przychody. Nie wierzę jednak, żeby zmiany nie wpłynęły na kształt serwisu oraz to, w jaki sposób postrzegają go użytkownicy.

Czy Allegro będzie lepszym miejscem?

Przejęcia na rynku usług internetowych to nic nowego. Niestety, nigdy nie wiadomo, jakie będą efekty zmiany właściciela. W założeniu – ma być lepiej, zarówno dla włodarzy, jak i użytkowników. W praktyce, wychodzi różnie…

Jak będzie w przypadku Allegro? Jak już wspomniałem – zmiany pojawią się z pewnością, ale wątpię w to, że te poczynione przez nowych właścicieli okażą się dokuczliwe. Produktu-gigant, jakim bez wątpienia jest serwis „aukcyjny” będący przedmiotem wpisu to kura znosząca złote jajka i nieroztropnym byłoby wdrażanie ryzykownych zmian.

Podsumowując… korzystacie z Allegro? Śpijcie spokojnie, serwis nie zniknie, a przynajmniej nie stanie się to w przeciągu najbliższych lat. Dodatkowo, choć transakcja jest już „uzgodniona”, konieczne jest czekanie na decyzję organów regulujących tego typu „zmiany” właścicieli.

Źródło: Money.pl

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...