You are here
Allegro wprowadza funkcję Zapłać Później artykuły News 

Allegro wprowadza funkcję Zapłać Później

Funkcja odraczania płatności zawitała do platformy zakupowej Allegro. „Zapłać później” pozwoli nam uregulować zobowiązanie względem sprzedawcy w terminie do 30 dni bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Brzmi świetnie i naprawdę nie mogę doszukać się żadnego haczyka.

Allegro
fot. Allegro

Wrzesień to trudny okres dla wielu rodziców, którzy muszą wyposażyć swoje pociechy w wieku szkolnym w podręczniki, pomoce szkolne oraz dodatkowe ubrania. Debiut funkcji Zapłać Później w serwisie Allegro został więc zorganizowany w idealnym dla wspomnianej grupy klientów czasie. Mogą oni nabyć potrzebne dzieciom produkty, za które rachunek można uregulować w ciągu najbliższych 30 dni, z możliwością przedłużenia.

Debiutuje Allegro Zapłać Później

Allegro informuje o starcie nowej usługi związanej z płatnościami. Rozwiązanie pozwala odroczyć płatności o 30 dni od daty zawarcia transakcji. Ofertą objęte są jedynie zakupy za produkty w cenie od 40 do 500 zł z kategorii Dziecko. W kolejnych miesiącach do wspomnianej sekcji dołączą kolejne. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zmianę odczują jedynie kupujący. Dla sprzedawców nie zmienia się zupełnie nic i otrzymają oni zapłatę w standardowy sposób, za co odpowiada polski startup PayPo.

Chcemy zachęcać Polaków do jak najczęstszego robienia zakupów w Internecie, oferując im wiele korzyści, które niosą e-zakupy. Jestem pewny, że uda nam się ich przekonać, jeśli będą zadowoleni z zakupów – mówi Francois Nuyts, prezes Allegro

Klienci robią zakupy, gdy tylko znajdą wolną chwilę. Odroczone płatności oferują im właśnie taką możliwość, dodatkowo pozwalając odpowiedzialnie zarządzać budżetem domowym. Podobnie jak w przypadku wszystkich usług finansowych na Allegro, skorzystanie z odroczonych płatności wymaga minimum formalności i jest aktywowane jednym kliknięciem podczas zakupu – dodaje Nuyts.

Co, jeśli nie uda nam się wypełnić zobowiązania w terminie do 30 dni? Usługa Allegro Zapłać Później pozwala na odroczenie spłaty o kolejne 30 dni, co będzie kosztować klienta 5 proc. wartości zakupu. To rozsądne wyjście i myślę, że niejedna osoba będzie chciała z niego korzystać. Jedyne, co nieco mnie martwi to niski maksymalny próg kwotowy wynoszący 500 złotych.

Pamiętajcie, że zakupy, szczególnie te dotyczące elektroniki użytkowej, możecie dokonać za pośrednictwem innych sklepów, np. Vipelektrogadzet.

Źródło: Allegro

Related posts

Leave a Comment