„Polski” Amazon wystartował

Amazon.de wprowadził istotne z punktu widzenia mieszkańców naszego kraju opcje, z których pierwszą jest implementacja języka polskiego. Ruszajmy na zakupy…

Amazon Polska 750x300

Amazon, znany „głównie” z niesamowicie intuicyjnych e-czytników marki Kindle jest jednym najbardziej rozpoznawalnych sklepów internetowych świata. Niestety, zasięg usługi bywa krzywdzący, nie mówiąc już o braku danych lokalizacji językowych. Dla przykładu oferta sklepu, jak i jego interfejs nie był przystosowany do polskiego klienta. Całe szczęście – Amazon właśnie to naprawił.

Amazon.de po polsku – dobry start

Trzeba zaznaczyć, że nie mówimy tutaj o typowo polskim sklepie, a jedynie odpowiedniej odsłonie niemieckiej usługi. Nie mniej jednak wygoda „zakupowa” będzie stała tutaj na najwyższym poziomie. Wszystko dzięki kilku zmianom.

Pierwszą niezwykle istotną rzeczą jest implementacja języka polskiego. Klienci, szczególnie ci z kraju nad Wisłą, nie ufają obcojęzycznym witrynom, w efekcie czego opcji zakupów w Amazonie korzystają jedynie osoby „zaznajomione”. Teraz kiedy każdy element został przetłumaczony, wszystko może się zmienić. Dokładne opisy opcji, checkbox’ów i danych wysyłki/dostawy pozwolą na komfortowe przejście procesu zakupowego – od wyboru towaru do finalizacji transakcji.

Sam sklep interfejsem przypomina większość polskich online shopów, dlatego nie nikt nie powinien mieć problemów z odnalezieniem się w nim. Pozostaje kwestia czasu dostaw do PL oraz wysokości kwoty, jaką przyjdzie nam zapłacić za transport. Tutaj Amazon delikatnie się ugiął, decydując się na obniżenie progu darmowej wysyłki do 39 EUR. Nieźle, zwłaszcza że towar powinien trafić do nas w przeciągu 3 do pięciu dni roboczych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby otrzymać zamówienie już na drugi dzień, jednak opcja ta jest dodatkowo płatna.

Przedstawiciele sklepu informują także, że już na etapie wyboru produktów otrzymamy informację o tym, jak długo przyjdzie nam czekać (w przybliżeniu) na zamówienie. To istotne, gdyż magazyny Amazonu rozmieszczone są w różnych regionach, stąd spora rozbieżność w czasie dostawy.

Źródło: PAP

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...