PixelPhonebyGoogle 750x300

Pixel Launcher już w Google Play!

„Ekskluzywny” Launcher z Pixel’i trafia do Play Store, wraz z aplikacją Google’a do zmiany tapet. Niestety jest jedno „ALE”.

PixelPhonebyGoogle 750x300

Dobrze, rzeczonych „Ale” jest więcej. Nie mniej jednak my nie będziemy skupiać się na wszystkich a jedynie jednym, dotyczącym dostępności obydwu produktów. Zanim jednak przejdziemy do setna, warto odświeżyć sobie to, czym właściwie są wspomniane aplikacje.

Pixel Launcher

Jest to swego rodzaju następna Google Now Launcher, z tą różnicą, że nie do końca wiadomo czy finalnie trafi na wszystkie urządzenia z Androidem. Premiera „ekranu startowego” odbyła się przy okazji prezentacji nowych smartfonów Google’a i nie mam tu na myśli Nexusów. Od teraz sztandarową linią urządzeń giganta z Mountain View jest marka Pixel i to właśnie tutaj pojawił się Launcher. Czy warto się nim interesować?

Zdecydowanie – znajdziemy w nim sporo usprawnień, dzięki którym interakcja z poszczególnymi elementami systemu odbywa się sprawniej i efektowniej. To samo można było powiedzieć o wcześniejszym Launcherze Google, ale przyjmijmy, że opisywana aplikacja jest nowym wariantem starego produktu, który został poddany kuracji sterydowej. Jest po prostu potężniej.

Google Wallpapers

Sięgając pamięcią wstecz, nie mogę przypomnieć sobie, aby koncern kiedykolwiek miał w ofercie własną dedykowaną aplikację do tapet. Dlatego też fakt pojawienia się takowej w portfolio firmy cieszy.

„Tapety” pojawiły się przy okazji premiery Launchera i zdają się być jego częścią składową. W apce możemy znaleźć wiele oryginalnych obrazów, a nawet możliwość cyklicznego automatycznego ich zmieniania. Po krótkiej zabawie, śmiało stwierdzam – warto.

Nie dla każdego

Choć aplikacje faktycznie trafiły do repozytorium to ogólnodostępną widoczność mają jedynie „Tapety”. Pixel Launcher jest ukryty na urządzeniach „niekompatybilnych”, czyli innych niż „Pixele”. Czy to oznacza, że możemy pomarzyć o wspomnianym rozwiązaniu? Skądże, fakt pojawienia się produktu w Google Play Store możemy potraktować jako zwiastun szerszego udostępnienia.

Źródło: AndroidPolice

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...