You are here
Amerykanie nie wiedzą, że ich iPhone’y nie obsługują 5G artykuły News 

Amerykanie nie wiedzą, że ich iPhone’y nie obsługują 5G

Z badania, w którym wzięło udział aż 2000 użytkowników smartfonów z USA, dowiadujemy się między innymi tego, że Amerykanie nie wiedzą, z jakiego modelu iPhone’a korzystają. To nie koniec zaskoczeń.

Amerykanie
fot. Pxhere

Uwielbiam przeglądać wyniki badań, szczególnie tych przeprowadzonych przez „amerykańskich naukowców”. Tym razem na tapet weźmiemy jednak ankietę przeprowadzoną przez amerykański serwis zakupowy, który sprawdził, jaki poziom świadomości posiadanego urządzenia prezentują Amerykanie. Wnioski są zadziwiające.

Amerykanie nie potrafią rozpoznać swojego urządzenia

Brzmi to zabawne, ale najciekawsze z wyników badania jest to, że ponad połowa ankietowanych nie była w stanie rozpoznać swojego urządzenia na tle innych smartfonów. To oznacza, że respondenci nie zdawali sobie sprawy z nazwy modelu smartfona, który trzymają w kieszeni. Dla nas — fanów nowych technologii wydaje się to sytuacją nie do pomyślenia, ale Amerykanie pokazują, że nie jest to niczym zaskakującym.

Amerykanie
fot. Decluttr

Większą świadomością wykazali się użytkownicy flagowych smartfonów od Samsunga — modeli S7, S8 i S9+, którzy nieco skuteczniej rozpoznawali użytkowane przez siebie urządzenia. Patrząc na wyniki badania, nie czuję się zaskoczony tym, że użytkownicy iPhone’ów często traktowani są jako mniej świadomi funkcji urządzenia konsumenci. Niemniej to obydwu grupom nie udało się odgadać, czy ich smartfony zostały wyposażone w moduł pozwalający na obsługę sieci 5G. Aż 62 proc. respondentów zadeklarowała, że ich smartfony otrzymały rzeczoną funkcję, co naturalnie mijało się  prawdą.

Nie lepiej wygląda świadomość dotycząca NFC i bezprzewodowego ładowania. W przypadku pierwszej z wymienionych technologii mówimy o braku wiedzy dotyczącej obecności modułu NFC w smartfonach Apple. Może być to spowodowane ograniczeniami tegoż chipu w iPhone’ach. Brak wiedzy o bezprzewodowym ładowaniu dotyczy z kolei głównie użytkowników Samsungów z serii Galaxy. Mowa o aż 40 proc. badanych.

Amerykanie
fot. Decluttr

Jestem więcej niż pewny, że wyniki podobnego badania przeprowadzonego na Polakach wyglądałyby zupełnie inaczej.

Źródło: Android AuthorityDecluttr

Related posts

Leave a Comment