Amerykanka oddała na śmietnik Apple-1 warty 200 000 $

Jak idiotycznie łatwo jest się pozbawić ogromnej sumy pieniędzy – 200 000 $, czyli mniej więcej 750 000 zł?! Ilu z was wie, co reszta rodziny trzyma po kątach i ile owe różnorakie „starocie” są warte? Niektórzy ludzie najwidoczniej nie mają o tym pojęcia.

Nieznana z imienia i nazwiska Amerykanka nie będzie cierpieć z powodu swej finansowej straty, bo… o niej po prostu nie wie. Oddała Apple-1 wraz z innymi niepotrzebnymi jej elektronicznymi „gratami” do Clean Bay Area, zajmującego się przetwarzaniem tego rodzaju rzeczy (a także aukcyjną sprzedażą tych, które są jeszcze coś warte i na które znajdą się klienci). Wszystkie owe sprzęty wspomniana kobieta prawdopodobnie odziedziczyła po zmarłym mężu (widocznie wspomniała o tym pracownikom zakładu przy ich oddawaniu). Swoją drogą ciekawe jest, dlaczego jej nieżyjąca już „druga połowa” nigdy nie wpomniała o cennym urządzeniu, może mężczyzna sam nie był świadom, jak wartościowy jest jego sprzęt.

Czym właściwie jest Apple-1. To pierwszy komputer złożony osobiście przez Steve’a Jobbsa i Steve’a Wozniaka w początkach ich fenomenalnej kariery w latach 70., a przynajmniej pierwszy, który ukazał się na rynku (dokładnie w 1976 r.). Były one wówczas sprzedawane za 666,66 dolarów (pamiętajcie, że wtedy było to znacznie więcej niż obecnie, ale do zawrotnej sumy 200 000 dolarów i tak jest bardzo daleko…). Z pewnością Apple-1 nie byłby dziś tak cenny, gdyby nie fakt, że firma z zielonym jabłkiem w logo jest obecnie u szczytu swej popularności (wielu z was pewnie sobie nie zdaje sprawy, ale Apple, o ile w latach 80. i 90. odnosił co jakiś czas pewne sukcesy, to raczej trudno byłoby go nazwać wtedy jedną z czołowych firm branży, dopiero produkty z literą „i” przed nazwą przyniosły mu ogromny sukces), a przy tym urządzenie, które jest bohaterem niniejszego artykułu zostało wyprodukowane w zaledwie… 200 egzemplarzach i stanowi dziś kolekcjonerski rarytas. To jak, podkasujecie rękawy i zabieracie się za przeszukiwanie swych piwnic? Ciekawe czy mój staruszek ZX Spectrum będzie jeszcze kiedyś „coś” wart…

Źródło: nbcbayarea.com.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...