Dominacja PS4

Sony pochwaliło się podczas jednej z niedawnych konferencji, że bije niemiłosiernie swego rywala Xbox One i wyraźnie dominuje w niektórych krajach, zgarniając nawet 80% rynku pośród nowych konsol.

Gigantyczny sukces – tym w niewielu słowach jest dla japońskiej firmy mamona, jaką „kręci” ona dzięki nowej konsoli Playstation. Obecnie przychody z tego tytułu stanowią główne źródło zarobku firmy i podstawę jej dobrej kondycji. O tym, że firmie z Kraju Kwitnącej Wiśni nie we wszystkich sektorach wiedzie się tak dobrze świadczy jej totalna i żenująca porażka, jeśli chodzi o sprzedaż produktów na rynku smartfonów – Sony to jedna z najsilniejszych i najbardziej znanych marek technologicznych, a nie jest nawet w pierwszej dziesiątce producentów (pisałem o tym niedawno tutaj). Wracając do PS4, przedstawiciele firmy nie podali o jakie państwa konkretnie chodzi, wiemy jedynie, że są to kraje azjatyckie (zapewne jest wśród nich Japonia ze swym ogromnym i ważnym rynkiem, ludzie z tego kraju przez ostatnie dziesiątki lat zwykle masowo wybierali urządzenia rodzimych producentów, u początku „konsolowych wojen” PSX wespół z Nintendo 64 cały czas tam dominowało, pozostawiając daleko w tyle amerykańską Segę z jej Saturnem).

Za sukces ten z pewnością w dużej części jest współodpowiedzialny… Microsoft, który swoimi idiotycznymi i zrażającymi ludzi błędami znacznie ułatwił „czwórce” osiągnięcie jej obecnych wyników. Dość wspomnieć zamieszanie wokół planowanego na początku podstawowego rozwiązania w kwestii płatności za gry opierające się głównie na multiplayerze, wybuch gniewu jaki to spowodowało i zręczną odpowiedź ze strony Sony co do ich platformy. Wielu ludzi też zauważa, że PS4 jest po prostu mocniejsze, tytuły dostępne na obydwie konsole prezentują się na niej po prostu lepiej, a exclusive’y jakie udało się zapewnić firmie Billa Gatesa na jej platformę, widocznie nie były dość atrakcyjne. Czwarte Playstation jak dotąd na całym świecie rozeszło się w 22 milionach egzemplarzy, a jego twórcy przewidują, że ostatecznie osiągnie wynik 80 milionów. Cóż, w tej generacji konsol chyba już śmiało można obwieścić: 1:0 dla Sony.

Źródło: dualshockers.com.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...