win10 750x300 1

Windows 10 pod koniec lipca

W końcu doczekaliśmy się oficjalnej informacji. Od dawna mówiło się, że najnowszy system operacyjny od Microsoftu Windows 10, pojawi się „jakoś latem”, ale żadnych szczegółów nie ujawniano. Aż do teraz.

 
win10 750x300 1
Wygląda na to, że Windows 10 jest już w ostatnich fazach przygotowawczych. Czas na poprawę zgłoszonych przez testujących oprogramowanie użytkowników niebezpiecznie się dla Microsoftu skurczył, ale gigant z Redmond zrobił to na własne życzenie. Datę premiery systemu operacyjnego, który ma być pierwszym tego typu darmowym upgradem, zaplanowano na koniec lipca. A dokładniej na środę 29.
Ujawnienie tej daty w końcu rozwieje wątpliwości wszystkich, którzy czekali na nowego Windowsa. Szefostwo Microsoftu wyjątkowo długo zwlekało z ogłoszeniem informacji, bo o samym systemie wiedzieliśmy już przecież od dawna. Windows 10 pojawi się od razu na 190 rynkach, a każdy posiadacz poprzednich wersji (7 oraz 8.1) będzie mógł bez problemu ściągnąć pliki i dokonać przejścia. Dodatkowo, po tej czynności, Microsoft zapewni pełne wsparcie produktu, czyli m.in. aktualizacje przez cały czas użytkowania Windowsa 10.
 
win10 750x300 2
Wprawdzie to jeszcze dwa pełne miesiące, ale Microsoft już teraz oferuje użytkownikom swojego oprogramowania możliwość rezerwacji Windowsa 10. U niektórych pojawiły się powiadomienia, które przenoszą użytkowników do specjalnie przygotowanego na tę okazję okienka. Tam, oprócz zachwalania nowego systemu, pojawia się także przycisk „Reserve your free upgrade”. Po jego kliknięciu należy podać swój adres email i to tak naprawdę wszystko. Gdy Windows 10 pojawi się na serwerach Microsoftu, wszyscy którzy się teraz zapiszą, dostaną informacje o tym, że mogą już przystąpić do działania. Potrzeba tylko trochę miejsca na dysku (3 GB).
Nowe menu, przeglądarka Edge i zintegrowana Cortana. To tylko kilka z nowości, które ma przynieść Windows 10. Jak finalny produkt będzie działał, przekonamy się już niedługo.
Źródło: WindowsCentral
Fot: jw.
_____________
Po produkty od Microsoftu zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...