You are here
Android 10 na smartfonach Sony. Które modele otrzymają aktualizację? artykuły News 

Android 10 na smartfonach Sony. Które modele otrzymają aktualizację?

Sony porzuca wsparcie systemowe dla dwuletnich smartfonów, nawet tych najdroższych. Android 10 trafi jedynie na osiem stosunkowo świeżych modeli takich jak Xperia 10, Xperia 5 oraz Xperia 1. Wysyłka aktualizacji rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Android 10
fot. Sony

Sony ogłosiło za pośrednictwem swojego bloga listę urządzeń wytypowanych do otrzymania aktualizacji systemu do wersji Android 10. Harmonogram określa przybliżone terminy wysyłki update’u, jednak liczba pozycji na nim zawarta jest, mówiąc wprost, skromna.

Android 10 dla smartfonów Sony

Sony ma problemy i nie jest to żadną tajemnicą. Kłopoty dotyczą rynku smartfonów, na którym Japończycy najzwyczajniej w świecie sobie nie radzą. Biorąc to pod uwagę, powinniśmy zrozumieć, że firma jest zmuszona ciąć koszty. Jakie? Na przykład te związane z aktualizacjami smartfonów. Okazuje się bowiem, że Android 10, czyli najnowszy system dedykowany smartfonom nie trafi na dwuletnie flagowce. Biorąc pod uwagę to, ile klienci zapłacili za nie najtańsze urządzenia, dla wielu osób może być to powód do niezadowolenia.

Lista obejmuje bowiem tylko osiem smartfonów. Użytkownicy Xperii X1 oraz Xperii 5 otrzymają aktualizację jako pierwsi (w grudniu). Właściciele urządzeń Xperia 10 , 10 Plus, XZ2, XZ2 Compact, XZ2 Premium i XZ3 mogą spodziewać się dostępu do aktualizacji na początku 2020 roku. Oczywiście wysyłka odbędzie się falowo i może różnić się w zależności od regionu oraz operatora sieci komórkowej.

Smutne jest niestety to, że bez wsparcia pozostają Xperia XZ1, XZ Premium oraz XZ1 Compact, które zadebiutowały na rynku raptem dwa lata temu. Userzy wymienionych smartfonów nie mogą więc liczyć na to, że na ich smartfonach zagości świeżynka w postaci systemu Android 10.

Źródło: Sony

Related posts

Leave a Comment