You are here
Wi-Fi Calling w Plusie dostępny dla wszystkich, prawie artykuły News 

Wi-Fi Calling w Plusie dostępny dla wszystkich, prawie

Od dziś Wi-Fi Calling jest dostępny dla klientów sieci Plus. Mowa o prawdziwym dostępie, a nie testach, jak to miało miejsce od kilku lat. Sęk w tym, że rozwiązanie wykonane przez Zielonych jest mocno ograniczone, a szkoda.

Wi-Fi Calling
fot. Pxhere

Wi-Fi Calling korzystam często i chwalę sobie jego możliwości. Niestety, nie wszyscy klienci działających w Polsce sieci komórkowych mogą powiedzieć to samo. Dla przykładu, w Plusie do dziś ze wspomnianej technologii mogli korzystać jedynie wybrańcy, czytaj — testerzy. Teraz telekom otwiera się na kolejnych użytkowników. Kto i na jakich zasadach może korzystać z nowości?

Wi-Fi Calling w Plusie

Mamy do czynienia z komercyjnym udostępnieniem usługi Wi-Fi Calling w sieci Plus. To cieszy, nawet bardzo, ale nie rozumiem, dlaczego do działania potrzebne jest dodatkowe narzędzie w postaci aplikacji mobilnej. Cóż, jest to pewne utrudnienie, ale jeśli nie stanowi ono dla was problemu, zyskacie kilka bonusów w postaci poprawy zasięgu sieci, stałego kontaktu ze wszystkimi oraz obniżenie kosztów rozmów poza granicami kraju.

Za pośrednictwem Wi-Fi Calling możesz prowadzić rozmowy głosowe oraz SMS-ować. Co ważne, nie musisz być nawet w zasięgu sieci GSM. Do obsługi wspomnianych rozwiązań wystarczy Wi-Fi. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować darmową aplikację Wi-Fi Calling dostępną w Apple App Store i Google Play Store oraz dokonać aktywacji (poprzez wysłanie wiadomości SMS na numer 80801 o treści START lub dzwoniąc do Działu Obsługi Klienta pod numer +48 601102601).

Źródło: Plus

Related posts

Leave a Comment