You are here
Android 10 wylądował na pierwszych smartfonach! artykuły News 

Android 10 wylądował na pierwszych smartfonach!

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Google udostępniło dziś finalną wersję systemu Android 10. Niestety, lista smartfonów, na których pojawiło się powiadomienie zwiastujące dostępność aktualizacji, jest skromna. Niemniej, warto poznać ficzery weń zawarte.

Android 10
fot. Google

Nowy Android to po prostu Android 10. Era „słodkiego nazewnictwa” kolejnych generacji systemu zakończyła się. Ciepło wspominam wersje Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, Kit-Kat, Lollipop, Marshmallow, Nougat, Oreo czy Pie, ale trzeba przyznać, że nowe oznaczenie jest klarowniejsze. Czy sam update również można nazwać klarownym i wprowadzającym do systemu istotny powiew świeżości? Nie do końca, ale o tym za moment.

Android 10, na początek Google Pixel

Gigant z Mountain View poinformował o globalnej wysyłce aktualizacji systemu Android do wersji „10”. Zanim sięgnięcie po swoje smartfony i zaczniecie nerwowo sprawdzać, czy wy również możecie załapać się na wspomniany update, chciałbym nieco ostudzić wasz entuzjazm. Możliwe, że nowa wersja Zielonego Robota pojawi się także na waszych urządzeniach, ale pierwszeństwo mają niestety (lub „stety”) urządzenia z serii Pixel.

Android 10 trafia właśnie do użytkowników smartfonów Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a oraz Pixel 3a XL. To właśnie na te urządzenia możecie pobrać stosowną aktualizację. Aby to zrobić, należy udać się do zakładki Aktualizacje znajdującej się w ustawieniach systemowych telefonu. Lista nowości w Android 10 prezentuje się niestety dość skromnie…

  • Inteligentne odpowiedzi (Smart Reply)
  • Tryb Ciemny interfejsu
  • Usprawniony system gestów
  • Poprawki bezpieczeństwa udostępniane poprzez Google Play
  • Większa kontrola nad uprawnieniami lokalizacji
  • Family link
  • Tryb skupienia
  • Nowe emoji
  • Usprawniona Adaptacyjna bateria

To oczywiście tylko główne zmiany, o których oficjalnie informuje Google. Jako że aktualnie testuję smartfon Pixel 3a mam okazję sprawdzić dokładnie, jak przedstawiają się mniejsze nowości w Androidzie 10. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące wspomnianej aktualizacji tudzież samego Pixela 3a, dajcie znać w komentarzach pod wpisem. Urządzenia z Androidem na pokładzie znajdziecie pod TYM adresem.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment