You are here
Dark Mode dla GMail? Są na to szanse i to już niedługo artykuły News 

Dark Mode dla GMail? Są na to szanse i to już niedługo

Ciemny motyw dla aplikacji to coś, co pojawia się coraz częściej w mobilnym świecie. Dla dużej części użytkowników to bardzo ważne, by aplikacje z których często korzystają, miały swoją ciemną wersję. Teraz wygląda na to, że niedługo pojawi się Dark Mode dla GMail na Androida, ale nie wiadomo, kiedy dokładnie miałoby to nastąpić. Wiadomo za to, że byłoby to połączone z premierą nowej wersji całego systemu.

Dark Mode na GMail
Fot. Google Android 10

Wiele aplikacji korzysta z trybu ciemnego i możemy już cieszyć się z chociażby Messengera czy teraz Feedly. Chodzą też słuchy o tym, że aplikacja Facebooka doczeka się w końcu trybu ciemnego, choć na to przyjdzie nam jeszcze poczekać bardzo długo. O wiele szybciej może pojawić się wersja aplikacji mailowej na Androida od Google, choć jak w przypadku nowych wersji, niewiele na ten temat wiadomo.

Dark Mode na GMail

Nowa wersja systemu z zielonym robocikiem jest już coraz bliżej swojej premiery. Pierwsze urządzenia prawdopodobnie dostaną Androida 10, wcześniej znanego jako Android Q, już we wrześniu (część sprzętów dostanie go już dziś!). I razem z tym, ma pojawić się update aplikacji GMail na Androida. Wiele wskazuje na to, że zawita do niej także ciemny motyw, który przez wielu użytkowników jest bardzo wyczekiwany. YouTube ma już swoją wersję Dark Mode i wygląda na to, że najpopularniejsza z aplikacji Google także się jej doczeka.

Dark Mode na GMail dla Androida został dostrzeżony na stronie Google, która pokazuje możliwości nowego sytemu operacyjnego. Wprawdzie tam mówi się wprost o ciemnym motywie dla całego systemu, ale dostrzeżono w nowych wersjach update’u dla aplikacji ślady mówiące o tym, że Google przygotowuje się do wypuszczenia Dark Mode dla GMail. Miejmy nadzieję, że stanie się to jak najszybciej, bo sam ciemnym motyw dla całego systemu, nie ratuje sytuacji użytkowników. Dlaczego? Głównie dlatego, że zanim użytkownicy starszych modeli dostaną update do nowego systemu, może minąć bardzo wiele czasu.

Czy potrzebujemy ciemnego motywu?

Google dobrze wie, że ciemny motyw to coś, co jest wyczekiwane przez wielu użytkowników. Świadczy o tym to, że w Android 10 ma on się pojawić dla całego systemu. Dark Mode działa dobrze na kilka rzeczy. Przede wszystkim na ludzki wzrok, który nie cierpi tak podczas ciągłego patrzenia na wyświetlacz telefonu. Owszem, można korzystać ze specjalnych trybów, które sprawiają, że emitowane jest mniej niebieskiego światła, ale nie rozwiązuje to wszystkich problemów. Zresztą, przynajmniej według nas, ciemny motyw wygląda zdecydowanie schludniej.

Kolejnym plusem posiadania aplikacji z ciemnymi motywami jest to, że zużywają one mniej energii, a przez to nasz smartfon jest w stanie działać dłużej. Oczywiście, żeby zauważyć różnicę w dłuższym działaniu baterii, musiałoby to dotyczyć każdej używanej aplikacji. Dark Mode dla GMail z pewnością by pomógł, bo przecież poczta to jedna z częściej odpalanych aplikacji na smartfonach. Teraz użytkownikom Androida przyjdzie czekać na nowy update i liczyć na to, że Google udostępni w nim ciemnym motyw. O tym, czy faktycznie tak się stanie, zapewne przekonamy się już niedługo. Kolejnymi aplikacjami, które mogłyby zostać wyposażone w taką możliwość, powinny być Zdjęcia i same Mapy. Oby Google doszło do tego samego wniosku.

Nowe smartfony, na których zainstalujecie najnowsze aplikacje, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Android – Google / Droid Life / XDA Developers / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment