You are here
Premiera Xiaomi Mi Mix 4 jeszcze we wrześniu artykuły News 

Premiera Xiaomi Mi Mix 4 jeszcze we wrześniu

Na jednym z rosyjskich blogów, który to powołuje się na chińskie źródła, pojawiła się notka, z której dowiadujemy się, że Xiaomi zaprezentuje Mi Mix 4 już 24 września w Szanghaju. O urządzeniu wiemy już całkiem sporo i zanosi się na to, że będzie potęgą.

Xiaomi Mi Mix 4
fot. MyDrivers

Jeśli wierzyć doniesieniom, a wszystko wskazuje na to, że są wiarygodne, Mi Mix 4 zostanie ujawniony już pod koniec września. Co ciekawe, podczas prezentacji urządzenia poznamy także MIUI 11 oraz smartfon Xiaomi Mi 9 5G. Skupmy się jednak na następcy świetnego Mi Mix 3.

Xiaomi Mi Mix 4 już 24 września

Początkowo premierę „czwórki” planowano na połowę miesiąca, jednak po ujawnieniu daty premiery Huawei Mate 30 oraz Mate 30 Pro (19 września), Xiaomi zdecydowało się nieco przesunąć termin eventu. W efekcie Mi Mix 4 zadebiutuje tydzień po premierze Huawei. Przeczekanie targów IFA 2019 oraz zamieszania, które z pewnością wywoła chiński koncern, jest w moje opinii rozsądnym posunięciem. Najpewniej zaprocentuje ono odpowiednią uwagą konsumentów. Nie o konsumentach będziemy jednak rozmawiać. Skupmy się na samym urządzeniu.

Tytułowy smartfon zostanie wyposażony w potężny aparat o rozdzielczości 108 Mpix. Co może dziwić, będzie to moduł pochodzący od Samsunga, a to w świecie Xiaomi można uznać za prawdziwą nowość. Na moduł złożą się trzy obiektywy: szeroki 108 Mpix, standardowy 16 Mpix oraz teleobiektyw 12 Mpix. Za wydajność odpowie jednostka Qualcomm Snapdragon 855 Plus wraz z maksymalną pamięcią na dane równą 12 GB RAM. To oczywiście nie wszystko. Mi Mix 4 otrzyma wsparcie dla MIUI 11 opartym na Androidzie 10 i wystąpi w dwóch wersjach. Jedna z modułem łączności 4G, druga z modułem 5G. W obydwu przypadkach w smartfonie znajdziemy bezprzewodowe ładowanie zwrotne.

Na potwierdzenie lub zaprzeczenie wspomnianych doniesień musimy zaczekać jeszcze kilka tygodni. Natomiast jeśli interesują wasz wcześniejsze konstrukcje sygnowane logo Xiaomi, sprawdźcie TEN adres.

Źródło: Xiaomiishka

Related posts

Leave a Comment