You are here
Android 10 — znamy oficjalną datę premiery artykuły News 

Android 10 — znamy oficjalną datę premiery

Miła niespodzianka. Pracownicy Google ujawnili datę rynkowej premiery systemu Android 10. System trafi na wybrane smartfony już 3 września, czyli w najbliższy wtorek. Co interesujące, firma uaktualni nawet Pixela oraz Pixela XL, czyli sprzęt, który wszedł na rynek w 2016 roku.

Android 10
Fot. Google

Producenci powoli zaczynają udostępniać harmonogramy aktualizacji smartfonów do 10-tki. Dla przykładu — HMD Global uraczyło nas terminami update’ów aż 17 urządzeń. Co może dziwić, Google do tej pory milczało w kwestii oficjalnej daty rollout’u nowego systemu. Jeśli mam być precyzyjny, w dalszym ciągu milczy. Odzywają się jedynie konsultanci koncernu, którzy bez ogródek potwierdzają datę 3 września.

Android 10 już 3 września

Android 10 w wersji stabilnej pojawi się na pierwszych już 3 września 2019 roku. Uaktualnienie dotyczy urządzeń z serii Pixel, czyli modeli Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3XL, a także Pixel 3a oraz Pixel 3a XL. Mówimy więc o pełnym portfolio Google’a, w którym uwzględniono również sprzęt, który ma już za sobą 3 lata obecności na rynku. To miłe zaskoczenie ze strony giganta z Mountain View.

Android 10
fot. Phonearena

Wydając na rynek smartfon Pixel, Google obiecało regularne aktualizacje systemowe przez okres 2 lat oraz 3-letnie poprawki bezpieczeństwa. Biorąc to pod uwagę, za nic w świecie nie przypuszczałem, że firma obejmie wsparciem dla systemu Android 10 tak, jakby nie patrzeć, leciwe urządzenie. Jeśli zależy wam na dobrym wsparciu i stawiacie na Zielonego Robota, seria Pixel może okazać się idealnym dla was wyborem.

Android 10
fot. Phonearena

Aktualizacja Android 10 wniesie do systemu między innymi wsparcie dla 5G, natywną obsługę składanych urządzeń, inteligentne podpowiedzi, wzrost bezpieczeństwa i prywatności oraz zaawansowany system kontroli rodzicielskiej. Więcej o uaktualnieniu przeczytacie we wpisie podlinkowanym nieco niżej. Smartfony wykorzystujące Androida znajdziecie na Vipelektrogadzet

Źródło: PhoneArena

Related posts

Leave a Comment