Android 4.4 KitKat – nadchodzi nowa wersja mobilnego systemu od Google

Gigant z Mountain View poinformował wczoraj, że liczba aktywacji urządzeń pracujących pod kontrolą Androida sięgnęła jednego miliarda. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że nadchodząca wersja systemu będzie oznaczona jako 4.4 KitKat, a nie jak wcześniej myślano Key Lime Pie.

AndroidKITkat750x300

Google od zawsze nadawał swoim systemom mobilnym nazwy deserów, więc i tym razem nie mogło stać się inaczej. Jednak nikt nie podejrzewał, że nazwa będzie tak … komercyjna?

http://www.youtube.com/watch?v=OKOrkLxOBoY

Korporacja z tak dużym bagażem doświadczeń raczej nie wykonałaby nieprzemyślanego ruchu i w tym przypadku zwyczajnie chce skorzystać z popularności produktów firmy Nestle. Nie widzę w tym nic złego, szczególnie, że współpraca pomiędzy firmami odbywa się bez ponoszenia kosztów finansowych którejkolwiek ze stron. Co ciekawe, mogą na tym skorzystać użytkownicy. Tylko jak?

W prosty sposób. Nie chcę robić tutaj reklamy i namawiać do konsumowania pysznych, lecz niezdrowych batoników, aczkolwiek w środku opakowania możemy znaleźć kupon na zakupy w Google Play. Możliwe jest także wylosowanie tabletu Nexus 7. Na chwilę obecną, podana została informacja o tym, że promocja obowiązywać będzie w aż 19 krajach. Mamy nadzieje, że Polska też się do nich zaliczy.

 Pewnie zastanawiacie się dlaczego Google nie zdecydowało się wydać Androida 5.0, a zaledwie 4.4. Może mieć to związek ze zbyt małą ilością zmian względem poprzednich wersji. Zakładając, że KitKat nie będzie przełomowym produktem, a jedynie szlifem obecnego JellyBean, postępowanie jest zrozumiałe.

Poza informacją o nazwie nowego Androida, Google nie zdradziło żadnych szczegółów dotyczących nowego oprogramowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...