AndroidSlide

Android 6.0 już jest – użytkownicy Nexusów zacierają ręce

 

Stało się! Wczoraj wieczorem Google udostępniło najnowszą aktualizację mobilnego systemu operacyjnego Android. Sprawdźmy, kto dokładnie może pobrać stosowny update.

AndroidSlide

Marshmallow, gdyż taką nazwę przyjął najnowszy OS giganta z Mountain View, wprowadza do oprogramowania kilka istotnych nowości, choć ciężko mówić tutaj o rewolucyjnych rozwiązaniach. Mamy raczej do czynienia z doszlifowaniem i tak świetnego Lollipopa.

Pomijając fakt niewielkiej liczby zmian, Android 6 jest niezwykle pożądany wśród fanów nowinek. Niestety, z początku cieszyć się nim mogą jedynie użytkownicy urządzeń z linii Nexus, choć to akurat nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Odkąd pamiętam, najnowszy soft trafiał w pierwszej kolejności do osób posiadających sprzęt referencyjny. Ma to oczywiście swoje plusy — inni producenci mogli na podstawie obserwacji i opinii tychże odpowiednio zmodyfikować oprogramowanie, niwelując pominięte wcześniej błędy.

Jak nie trudno zgadnąć, update zostanie preinstalowany na najnowszych urządzeniach tj. Huawei Nexus 6P oraz LG Nexus 5X, zaś użytkownicy pozostałych (Nexus 5 2013, Nexus 7 2013, Nexus 6) mogą pobrać stosowną paczkę bezpośrednio z poziomu ustawień. Co z resztą? Posiadacze niewymienionego sprzętu będą musieli zaczekać na swoją kolej. Zapytacie: jak długo? Proces jest uzależniony od konkretnej firmy oraz operatorów i może wydłużyć się nawet do roku. Sporo, ale myślę, że warto poczekać.

Androidm1

Dla przypomnienia, poniżej lista kilku najważniejszych nowości w Androidzie Marshmallow:

  • Większa kontrola nad uprawnieniami aplikacji
  • Doze — usprawniono zarządzanie energią ( w znaczący sposób)
  • Nowy Launcher
  • Google Now On Tap – niezwykle przydatna funkcja asystenta działa teraz w każdym elemencie systemu
  • Pełna kopia zapasowa systemu (ustawienia OSu, aplikacji oraz pozostałych danych)
  • Obsługa USB Type-C

Źródło: Google

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...