lumia950cena

Aplikacje Google pojawią się na Windows 10 Mobile?

Czyżby mobilna platforma systemowa Microsoftu doczekała się w końcu łaski Google? Najnowsze doniesienia sugerują, że tak i co ważne w sklepie z aplikacjami dla Windows mogą pojawić się programy od giganta z Mountain View. Coś mi tu jednak nie gra…

lumia950cena

Mobilne okienka od początku istnienia borykają się z kilkoma problemami, z których chyba największym są braki w aplikacjach, a konkretnie w zawartości sklepu. O ile niemożność znalezienia mało popularnego programu nie będzie zbytnio kłopotliwa, o tyle już brak aplikacji giganta pokroju Google czyni Windows Phone Store mało atrakcyjnym.  

YouTube, Google Maps, Google Music — jeśli korzystasz z mobilnej platformy Microsoftu, możesz o wspomnianych rozwiązaniach zapomnieć. Naturalnie mówimy tutaj o braku oficjalnych aplikacji, gdyż w sklepie znajdziemy mnóstwo zamienników. Te niestety nie nadają się do codziennego użytku, a co ważne ich rozwój stoi po wielkim znakiem zapytania.

Swojego czasu Microsoft próbował „dogadać” się z Googlem w sprawie najpopularniejszego serwisu streamingowego YT i przyznam, że przez chwilę widziałem nadzieję. Ta niestety szybko prysła, gdyż klient produktu Google został zablokowany, a użytkownicy zdani zostali na samych siebie.

Wraz z rynkową premierą Windows 10 wszystko może się zmienić. Według przecieków, firmy po raz kolejny podjęły rozmowy i co istotne — podobno doszły do porozumienia w kwestii udostepnienia aplikacji Google w sklepie z programami dla mobilnych okienek.

1414228815325188681

Dla mnie wiadomość jest po prostu fenomenalna, choć obawiam się, że gdzieś musi być haczyk. Z jakiej racji wyszukiwarkowy gigant miałby wspierać konkurencję? Bezinteresownie? Raczej nie. Po chwili rozmyślań doszedłem do kilku wniosków. Po pierwsze Microsoft również „wspiera” kalifornijską korporacje — w Google Play znajdziemy najistotniejsze (oficjalne) aplikacje firmy, jak chociażby pakiet biurowy Office. Czyżby transakcja wiązana? Nie do końca. Kolejną korzyścią firmy Sundara Pichai będzie popularyzacja własnych usług, z których – jakby nie patrzeć – żyje.

Jak widzicie „łaska” Google nie musi być do końca łaską. Przy dopracowaniu szczegółów współpracy, o których na chwilę obecną nie wiemy nic, mogą pojawić się warunki i to takie, dzięki którym Google zyska.

Źródło: Twitter

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...