Android Auto

Od teraz – Android Auto w każdym samochodzie

Google poinformował wczoraj o rozszerzeniu możliwości aplikacji Android Auto, będącej świetną alternatywą dla „tradycyjnych” komputerów pokładowych monitowanych w samochodach. Co ciekawe – produkt ma tracić do wszystkich użytkowników czterech kółek. Dobrze, prawie do wszystkich…

Android Auto

To zaskakujące, ale Android Auto ma już prawie dwa lata. Nie mniej jednak początkowo montowany był jedynie w nowych samochodach, jako integralna część komputerów pokładowych. Mówimy tutaj o prawie 200 konstrukcjach, za których produkcję odpowiada pięćdziesięciu producentów. To robi wrażenie.

Niestety, na „smartfonową” odsłonę Android Auto musieliśmy czekać naprawdę długo. Ta, owszem, powstała, ale nie w takiej formie, jakiej oczekiwali użytkownicy. Teraz od wersji 2.0 produkt znacząco zbliży się do tego montowanego w pachnących świeżością autach, wszystko bez niepotrzebnych ograniczeń.

Android Auto dla wszystkich… oprócz nas

Tytułowa usługa, a właściwie jej odsłona dedykowana urządzeniom mobilnym skupi się na zaawansowaną obsługą za pomocą komend głosowych. To jednak nie wszystko, gdyż interfejs będzie przygotowany w sposób maksymalnie nieabsorbujący, a co za tym idzie – zapewniający bezpieczeństwo podczas podróży autem. To się chwali.

Właściwie wiadomość byłaby świetna, gdyby nie jeden szkopuł – dostępność regionalna. Niestety, gigant postanowił nie rozszerzać  listy rynków, na których rzeczony produkt będzie dostępny. Efekt? Polacy mogą o Android Auto pomarzyć. Jest jednak sposób, jest nim serwis APKMirror i ręczna instalacja aplikacji. Jest to co prawda „obejście” problemu, jednak można uznać je za wystarczające.

Źródło: Google

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...