Gmail iOS

Gmail dla iOS doczekał się potężnej aktualizacji – sprawdźmy nowości

Użytkownicy Gmaila korzystający z systemu iOS nie mieli dotychczas łatwego życia. Teraz za sprawą nowej wersji klienta poczty Google, ten stan rzeczy ma ulec poprawie.

Gmail iOS

Sadownicy, jak zwykłem mawiać o userach systemu Apple’a, chcąc cieszyć się możliwościami Gmaila, mieli dwie opcje. Pierwsza oznaczała użytkowanie preinstalowanego w urządzeniu programu Mail. W teorii powinno wystarczyć to wszystkim, praktyka pokazuje coś zupełnie innego. Rzeczony klient nie współgrał z usługą Google, tak jak powinien, przez co zniesmaczeni userzy decydowali się na instalacje podstawowej aplikacji Gmail. Czy był to ruch właściwy? Nie bardzo…

Przestarzały Gmail

Nie bójmy się tego stwierdzenia – dotychczasowa aplikacja dostępna w iTunes trąciła myszką i była traktowana przez Google po macoszemu. Nic dziwnego, skupianie się na wspieraniu konkurencyjnej platformy wydaje się działaniem pozbawionym sensu. Patrząc na to, jak Microsoftu wchodzi w różnorodne ekosystemy, stwierdzenie należałoby jednak sprawę jeszcze raz przemyśleć, co też uczyniło Google.

Efekt? Firma postanowiła uraczyć użytkowników iOS ficzerami dostępnymi w Androidzie od roku. Brzmi komicznie, ale uwierzcie – wyznawcy filozofii oznaczonej logiem nadgryzionego jabłka mają powody do radości. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na nowości.

Nowy Gmail – lista zmian

Na pierwszy ogień poszedł interfejs, który teraz przypomina do złudzenia ten oferowany przez aplikację Gmail dla systemu Android. Material Design pełną gębą. Program prezentuje się ciekawe, a jego obsługa z pewnością będzie wygodniejsza i efektywniejsza.

Istotną nowością jest funkcja „cofnij”. Zgadza się, przez pierwsze sekundy po wysłaniu wiadomości będziemy mogli zdecydować się na jej cofnięcie. Nie ukrywajmy – każdy z nas czasami popełnia błąd (ortograficzny, zawodowy lub towarzyski), wizja możliwości jego naprawy wydaje się kusząca.

Ciekawie prezentuje się także zaawansowane wyszukiwanie, które działa w czasie rzeczywistym. Od teraz odnalezienie interesujących nas wiadomości będzie naprawdę proste… i szybkie.

Cóż więcej mogę dodać? Zachęcam was do pobrania opisanej aktualizacji.

Źródło: iTunes, Twitter

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...