Lumia 520 CM

Android na Lumii? Szutka dla sztuki

Jeden z użytkowników osławionego forum XDA dokonał czegoś wyjątkowego – uruchomił modyfikację Androida, CyanogenMod na smartfonie, pracującym pod kontrolą Windows Phone’a. Pytanie, po co?

Lumia 520 CM

Swojego czasu należałem do niezwykle aktywnych członków społeczności XDA. Właśnie to na tym forum narodziła się moja pasja – zamiłowanie do urządzeń mobilnych. W pędzie za nowościami często zmieniałem telefony, ale jeszcze częściej ROM-y. Czasami był to kaprys, czasami konieczność. Każdy, kto choć raz uceglił swoje urządzenie wie, co mam na myśli. Nie mnie jednak – czasy się zmieniły, smartfony również i prawdę mówiąc modyfikowanie softu traci powoli sens, szczególnie że nigdy nie jesteśmy pewni sprawnego działania sprzętu o łamaniu warunków gwarancji nie wspominając.

Koniec sceny moderskiej? Skądże – forum żyje i ma się świetnie, zaś kucharze z XDA co i rusz przygotowują dla społeczności kolejne odsłony systemów. Niektórzy z nich podnoszą poprzeczkę i starają się dokonać niemożliwego, np. instalacji Androida na smartfonie dedykowanym mobilnym  okienkom.

Nokia Lumia 520/525 i Android? Pewnie…

Zasadniczo wszystko jest możliwe, ale nie wszystko się opłaca. To stwierdzenie idealnie obrazuje to, co pewien jegomość uczynił ze swoją Lumią. Okazuje się bowiem, że uruchomił on na rzeczonym urządzeniu modyfikacje zielonego robota – CynogenMod w wersji 13, co udowadnia poniższe nagranie.

http://www.youtube.com/watch?v=UNlHMMWZm6U

Fantastyczna, wiadomość. Teraz wystarczy czekać na wysyp dopieszczonych ROM-ów dedykowanych smartfonom Microsoftu. Cóż, nie zupełnie. Właściwie całą sytuację możemy rozpatrywać w kategorii ciekawostki, sztuki dla sztuki. Twórca oprogramowania przyznał, iż obecnie sprzęt nie nadaje się już do użytku, zaś działanie systemu pozostawiało wiele do życzenia. Jak nie trudno zgadnąć, dalsze prace nad usprawnieniem softu byłyby bezcelowe.

Czy autor myślał poważnie i planował rozpowszechnić stworzone przez siebie oprogramowanie? Szczerze w to wątpię. Właściwie opcje są dwie – szukał rozgłosu, co wydaje się argumentem śmiesznym. Drugi wariant jest bardziej prawdopodobny – mieliśmy do czynienia z prawdziwym pasjonatem. Gdyby nie ludzie jemu podobni, dziś nie korzystalibyśmy z większości cudeniek, które nosimy w kieszeni.

Źródło: XDA

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...