PS4-Console-wDS4

Dwie konsole od Sony już we wrześniu

Na początku miesiąca potwierdzona została informacja, że Sony zaplanowało konferencję na 7 września. Nikt nie ma wątpliwości, że na spotkaniu zobaczymy odświeżoną wersję PlayStation 4. Okazuje się jednak, że Sony może nam zaprezentować nie jedną, a dwie nowe konsole.

PS4-Console-wDS4

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że na brytyjskim Gumtree można znaleźć aukcję dotyczącą PlayStation 4 w wersji Slim. Ogłoszenie było o tyle ciekawe, że zawierało szereg zdjęć mających przedstawiać „odchudzoną” konsolę. W sieci natychmiast rozbrzmiała dyskusja na temat autentyczności newsa. Wszystko wskazuje jednak na to, że informacja jest prawdziwa i we wrześniu możemy spodziewać się PlayStation4 Neo i PS4 Slim. Wall Street Journal miał dotrzeć do osób, które są w stanie potwierdzić, że Sony pracowało również nad tańszą i mniejszą konsolą, skierowaną do mniej wymagających graczy.  

PlayStation Neo ma być odświeżonym modelem obecnej konsoli. Nowe PS4 ma oferować przetwarzanie obrazu w rozdzielczości 4k i większe wsparcie dla systemu VR, którego premiera odbędzie się w październiku. Będzie to zasługa lepszego procesora o taktowaniu 2.1GHz (obecnie 1.6GHz) i mocniejszego GPU z 36CU przy taktowaniu 911MHz (obecnie 18CU przy 800MHz). Prędkość 8Gb pamięci GDDR5 wzrośnie ze 176Gb/s do 218Gb/s. Wydajniejsze podzespoły przełożą się też na większą płynność obrazu. Warto jednocześnie zaznaczyć, że obsługa rozdzielczości 4k nie oznacza, że będzie możliwe prowadzenie w niej rozgrywki. Do przetworzenia takiej ilości danych konsola musiałaby posiadać raczej potężniejsze podzespoły niż te, o których się mówi teraz.

Jaką specyfikację będzie posiadało PlayStation4 Slim jeszcze nie wiadomo. Ze zdjęć zamieszczonych na Twitterze przez użytkownika shortman82 wynika, że konsola będzie dysponowała pojemnością rzędu 500Gb. Trzeba przyznać, że jak na obecne standardy to dosyć mało. W obecnym PS4 można zainstalować dysk o pojemności 2Tb, co daje nam czterokrotnie więcej miejsca. Z drugiej strony jednak trzeba wziąć pod uwagę, że Slim ma być konsolą, z której skorzystają głównie „niedzielni” gracze.  Wygląd mniejszej siostry Neo też nie porywa. Ostra, dynamiczna obudowa została zastąpiona łagodnymi zaokrągleniami. Błyszczące wykończenie z kolei ustąpiło miejsca matowemu plastikowi.  Całość wygląda masywnie i przywodzi na myśl nieco toporny skaner.

ps4-slim-shortman82

Sony zaplanowało konferencję na 7 września. Chociaż zaproszenia rozesłane do dziennikarzy były zatytułowane po prostu „PlayStation Meeting” nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie wtedy zostaną  zaprezentowane nowe konsole. Na nowych PS4 prawdopodobnie nie pogramy też wcześniej niż w okolicach przyszłorocznych wakacji. Z rzekomo oficjalnego dokumentu, który w sieci pojawił się ponad miesiąc temu wynika, że zakończenie testów nowej konsoli zaplanowane jest na początek wiosny 2017. 

_____________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...