You are here
Android dla Nintendo Switch gotowy artykuły konsole News 

Android dla Nintendo Switch gotowy

Okazuje się, że Nintendo Switch bez większego problemu potrafi „uciągnąć” Androida. Udowodnili to magicy z XDA, który opublikowali port bazujący na oprogramowaniu LineageOS 15.1. Poznajcie nieoficjalny ROM switchroot bazujący na Androidzie 8.1 (LineageOS 15.1).

Nintendo Switch
fot. XDA (switchroot)

Tytułowa konsola to świetna mobilna platforma growa, na której dostępne są ekskluzywne tytułu. Dlaczego więc programiści prezentujący efekty swojej pracy na forum XDA Developers portują na wspomniane urządzenie system Android? Czy jest to tak zwana „sztuka dla sztuki”? Odpowiem stanowczym NIE i postaram się to wam wyjaśnić.

LineageOS 15.1 na Nintendo Switch

Pamiętajmy, że twórcy przeróżnych ROM-ów nie czynią tego z chęci zarobku, bezpośredniego zarobku. Działania mające na celu przeniesienie konkretnej wersji Androida na inne platformy to nic innego jak sprawdzanie własnych sił, umiejętności oraz potencjału samego sprzętu. Nauka nie idzie w las i z pewnością będzie można pochwalić się nią, np. aplikując do wymagającego pracodawcy. Właśnie to może przyświecać wspomnianym programistom. 

Tyle, w kwestii pobudek, jakimi kieruje się ekipa switchrootodpowiedzialna za nieoficjalnego Androida dla konsoli Nintendo Switch. Przejdźmy do samego softu. Otóż jest to oprogramowanie bazujące na Androidzie 8.1 Oreo w wersji LineageOS 15.2. Soft ma wiele wspólnego z podobną wersją dedykowaną Nvidii Shield i co ważne — działa tutaj większość funkcji. Niestety nie wszystkie. Problemy dotyczą w głównej mierze wydajności baterii, trybu depp sleep, automatycznej rotacji ekranu, wykrywania ładowania oraz zbytniej czułości ekranu dotykowego.

Jeśli nie zrażają was wady rozwiązania, możecie przetestować je na własnej konsoli, co, jak chcę zaznaczyć, obarczone jest ryzykiem uszkodzenia sprzętu. Zasadniczo dotyczy to większości modyfikacji, dlatego nikt nie powinien się temu specjalnie dziwić. Cały proces instalacji jest banalnie prosty i ogranicza się do umieszczenia potrzebnych plików na karcie SD i kilku czynnościach w TWRP. Dokładną instrukcję znajdziecie TUTAJ.

Źródło: XDA Developers, AndroidPolice

Related posts

Leave a Comment