Nintendo Switch

Nintendo Switch Lite oficjalnie, również w Polsce!

Na ten dzień entuzjaści kieszonsolek oraz fani Big N czekali od dawna. Do portfolio produktowego firmy wchodzi prawdziwa petarda — Nintendo Switch Lite. Lżejsza wersja konsoli pozbawiona kilku ficzerów pojawi się w sklepach już 20 września.

Nintendo Switch
fot. Nintendo

O tym, że Japoński producent z branży growej pracuje nad Nintendo Switch Lite mówiło się od dawna. Kilkukrotnie informowaliśmy was o doniesieniach związanych z urządzeniem, lecz teraz przyszła pora na konkrety. Big N oficjalnie zaprezentowało skromniejszą wariację na temat pełnej konsoli. Najciekawsze jest to, że sprzedaż w Polsce wystartuje dokładnie tego samego dnia, co na innych rynkach.

Nintendo Switch Lite jedynie w formie przenośnej

Switch Lite kosztuje uwaga — 199 dolarów, a w przypadku polskiej ceny mówimy o 999 złotych. Rozsądnie? Rozsądnie. Oczywiście, niższy w stosunku do pełnej wersji koszt zakupu oznacza pewne ustępstwa. Konsola nie otrzyma wsparcia dla TV mode oraz Tablet mode. Zabraknie tutaj także możliwości podpinania akcesoryjnych Joy-Conów, a o kamerze IR Montion można jedynie pomarzyć. Czy to oznacza, że handheld nie jest wart zainteresowania? Przeciwnie.

Nintendo Switch
fot. Nintendo

Tytułowy sprzęt jest dedykowany osobom szukającym mobilnej rozrywki. Próżno szukać tutaj opcji stacjonarnej. Niemniej, Nintendo Switch Lite to lekka elektronika ze wbudowanymi w konstrukcję kontrolerami, którą możemy nabyć w trzech wersjach kolorystycznych — szarej, turkusowej oraz żółtej. Mniejszy Switch otrzymał 5,5-calowy ekran oraz akumulator pozwalający na zabawę od 4 do aż 7 godzin. Wiele zależy od konkretnych produkcji.

Jedna ważna uwaga! W teorii Nintendo Switch Lite jest kompatybilny ze wszystkimi grami z Nintendo Switch, jednak w praktyce dotyczy to wyłącznie tytułów wspierających tryb mobilny (przenośny). Warto więc przejrzeć zawczasu pełną listę, aby nie spotkać się później z ciężkim rozczarowaniem.

Jeśli szukacie gier na konsole, a także samych urządzeń, warto sprawdzić TEN adres.

Źródło: Nintendo

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....