You are here
5G we wszystkich iPhone’ach już w 2020 artykuły News 

5G we wszystkich iPhone’ach już w 2020

To już pewne. Przyszłoroczne smartfony Apple z rodziny iPhone będą wspierać obsługę sieci 5G. Co istotne, mówimy tutaj nie o dwóch, a trzech urządzeniach, czyli pełnym line’upie na 2020 rok.

iPhone
fot. DBHK-Hasan Kaymak

Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że dwa z trzech modeli iPhone’ów planowanych na rok 2020 miałyby otrzymać wsparcie dla sieci 5G. Ming-Chi Kuo twierdzi jednak, że w grę wchodzą wszystkie trzy smartfony Apple, których premiera odbędzie się już w przyszłym roku. Zaskoczenie? Niekoniecznie.

W 2020 wszystkie iPhone’y otrzymają moduł 5G

Ming-Chi Kuo to nie gość znikąd, a znana w branży postać. Analityk TF International Securities wcześniej półpracujący z KGI Securities, Concord Securities oraz DigiTimes, znany jest ze sprawdzalności swoich przecieków. Informacje przez niego publikowane opierają się na siatce informatorów z azjatyckiego łańcucha dostaw Apple, dlatego też niespecjalnie powinna was dziwić skuteczność Kuo. Czy i tym razem jego przewidywania sprawdzą się?

Nie mamy podstaw, aby sądzić inaczej. Kuo twierdzi, że temat 5G w iPhone’ach na rok 2020 warunkują dwie ważne kwestie. Pierwsza to zakup działu modemów od Intela, o którym informowaliśmy was kilka dni temu. Jak wiadomo, pozwoli to na szybsze i efektywniejsze opracowanie odpowiednich chipów. 

Druga sprawa to Android. Okazuje się, że w przyszłym roku moduły 5G mogą trafić do smartfonów z Zielonym Robotem na pokładzie, których cena zamyka się w kwocie 350 dolarów. Jeśli Sadownicy pozwoliliby na to, aby trzykrotnie tańsza konkurencja oferowała technologie, których brak w iPhone’ach, oznaczałoby to wizerunkową porażkę.

Przypomnę jeszcze, że przyszłoroczne iPhone’y otrzymają ekrany OLED o przekątnych 5,4-, 6,1- oraz 6,7-cali. Natomiast, jeśli celujecie w aktualnie sprzedawane, powinniście odwiedzić TEN adres. Znajdziecie tam kilka interesujących propozycji.

Źródło: Macrumors

Related posts

Leave a Comment