android-lollipop-layer-cake2

Android Lollipop – ostateczna nazwa wersji „L” zdradzona

Dwa dni temu Google świętował swoje 16 urodziny, w związku z czym firma zamieściła w sieci gif prezentujący tort oraz usługę Google Now. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden szczegół…

android-lollipop-layer-cake2

Giganci branży technologicznej mają w zwyczaju umieszczać cenne informacje, takie jak nazwy urządzeń, wersji systemu czy daty w nie do końca oficjalnym przekazie. Doskonałym tego przykładem jest wspomniana grafika, na której możemy zaobserwować lizaka. Tak, lizaka (lollipop) który może okazać się symbolem nowej wersji Androida.

Lollipop – początkowo podejrzewano, że właśnie taką nazwę przyjmie OS, znany dziś jako Android L. Następnym typem był „Lemon Meringue Pie”, choć informacja ta nie została w żaden sposób potwierdzona. Skąd więc podejrzenie, że opcja pierwsza jest tą właściwą?

Przyjrzyjcie się dokładnie gif’owi. Na szczycie tortu zostały umieszczone lizaki. Sieć momentalnie odebrała to jako ukryty przekaz, zdradzający oficjalną nawę Androida L. Widzę tutaj pewien sens, szczególnie że osobiście nie spotkałem się jeszcze z tortem, w skład którego wchodzą podobne lizaki.

Niestety, na oficjalne stanowisko Google musimy poczekać. Do kiedy? Do czasu premiery nowego Androida.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...