androidm

Android M jako Android 5.2?

Android M został oficjalnie zaprezentowany światu podczas Google I/0 2015. Niestety nie znamy konkretnej daty, kiedy trafi on na urządzenia mobilne, ale wiemy, że nie będzie to Android 6.0!

androidm

Google, podobnie jak rok temu, podczas Google I/0 zaprezentowało nowy system operacyjny. Właściwie ciężko nazwać go nowym. Android M, bo o nim mowa, wnosi wiele poprawek względem Lollipopa, ale nie jest niczym rewolucyjnym.

Jakiś czas temu zaczęły się testy M-ki. W systemie został umieszczony tryb pokazowy. Jeśli go uruchomimy, z ekranu znikną wyrzyskie ikony na górnym pasku, jedynie poziom naładowania baterii pokazuje 100%, a godzina zostanie ustawiona na 5:20. Dlatego też najprawdopodobniej Android M to Android 5.2. Dlaczego? Dlatego, że takie samo zjawisko było w Androidzie KitKat, na którym ustawiona była godzina 4:40, zaś w Lollipopie 5:00. Kolejna wersja systemu od Google po prostu za mało wnosi by zmienić nazwę. Przede wszystkim nie różni się optycznie. Na Androidzie M również zobaczymy Material Design i właśnie to jest głównym powodem nadania mu numeru 5.2. Owszem, w środku softu znajdą się implementacje nowych funkcji oraz modyfikacje istniejących już rozwiań, ale to za mało.

System jest dostępny w systemie Preview. Finalnej wersji możemy się spodziewać około września. Google postawiło wysoko poprzeczkę Lollipopem. System ma sowich zwolenników, ale są też tacy, którzy mówią, że jest do niczego. Jednak fakt, jest on stabilniejszy od KitKata i mniej prądożerny, a to jest najważniejsze. Sam miałem już Lollipopa na kilku urządzeniach, a jednocześnie korzystałem z Androida 4.4, ale 5.0 zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu. Dlatego też chciałbym zobaczyć M-kę i nowości, które wniesie.

źródło: androidpolice

____________________
Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...