You are here
Obiecujący Chromebook – Asus Flip C100 wchodzi do sprzedaży Sprzęt 

Obiecujący Chromebook – Asus Flip C100 wchodzi do sprzedaży

Nowy konwertowalny laptop z obracanym ekranem Asus ChromeBook Flip C100 wygląda bardzo obiecująco i jest urządzeniem, które przypuszczalnie może zyskać bardzo dużą popularność.

Na razie wszedł do sprzedaży w sklepach za Oceanem Atlantyckim (jest zwyczajowym posunięciem Asusa to, że wszystkie jego sprzęty trafiają najpierw na rodzimy rynek, a z pewnym opóźnieniem dopiero pojawiają się w innych częściach świata). Trudno przewidzieć, kiedy dokładnie zobaczymy go w polskich sklepach, niemniej raczej nie przyjdzie nam czekać na to zbyt długo. Czy jest na co czekać? Wygląda na to, że tak, o ile oczywiście interesuje nas ewentualny zakup Chromebooka.

Flip C100 prezentuje się bardzo ładnie, jego możliwości powinny zadowolić większość użytkowników, „bebechy” ma dobre i wydają się być w korzystnym stosunku do cen niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z mocniejszą, czy słabszą wersją. Jego obudowa została wykonana z lekkiego aluminium, przez co ma naprawdę małą wagę (niespełna 900 gramów) i maksymalnie dochodzi do 1,5 cm grubości. Wyposażony został w matrycę IPS o przekątnej 10,1 cala (1280 x 800 pikseli WXGA), może śledzić potencjalnie do 10-ciu punktów dotknięć.  ChromeBook Flip C100 posiada procesor Rockchip 3288-C o częstotliwości 1,8 GHz, pamięć flash o pojemności 16 GB, czytnik kart pamięci typu SD/SDXC, dwa porty USB 2.0, port microHDMI i gniazdo słuchawkowe, kontroler sieci bezprzewodowych 802.11ac i Bluetooth 4.1, natomiast, co dość nietypowe, nie obsługuje Ethernetu. Istnieją dwie jego wersje różniące się pamięcią RAM – 2 GB (model C100PA-DB01) ma cenę wyjściową w wysokości 249 dolarów, natomiast za 4 GB (C100PA-DB02) zapłacimy 299 dolarów. Systemem operacyjnym – jak łatwo się domyślić, skoro to Chromebook – jest Google Chrome OS.

Źródła: Android Central, Tech Crunch.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Related posts

Leave a Comment