translate2

Android Marshmallow pozwoli rozwinąć skrzydła tłumaczowi Google

Google Translate jest usługą niezwykle przydatną, wszak nie każdy może poszczycić się znajomością kilku języków obcych. Wprowadzane do aplikacji zmiany, takie jak tłumaczenie „w locie”, sprawiają, iż korzystanie z rozwiązania staje się coraz bardziej przyjemne, a to dopiero przedsmak. W Androidzie 6.0 proces będzie odbywał się bezpośrednio w aplikacjach, bez potrzeby dodatkowego kopiowania tekstu.

translate2

Sam wielokrotnie byłem zmuszony przeskakiwać pomiędzy programami tylko po to, aby przetłumaczyć daną frazę w dedykowanej aplikacji — niby szybko, ale do wygody daleko. Dlatego też niezwykle ucieszyłem się z wczorajszego wpisu na blogu Google Translate, w którym to gigant z Mountain View poinformował o wprowadzeniu do tłumacza pewnego udogodnienia. To, jak się okazuje, wydaje się być idealnie skrojone na moje potrzeby.

Programiści odpowiedzialni za rozwój tytułowej aplikacji opracowali opcję, dzięki której developerzy mogą zaimplementować funkcję tłumacza we własnych programach. Jeśli tylko wasz smartfon pracuje pod kontrolą najnowszego Android 6.0, możecie sprawdzić działanie rozwiązania w Trip Advisorze, Linkedin oraz WhatsApp. Lista skromna, ale jak zapewnia Google —  z biegiem czasu będzie obszerniejsza.

Brawo, naprawdę cieszę się z wprowadzenia opisywanej funkcji, choć wolałbym aby programiści zajęli się dopracowaniem samego procesu tłumaczenia, które niekiedy zwyczajnie kuleje, szczególnie w kwestii poprawnej gramatyki. Rozumiem, że język polski jest skomplikowany i mało popularny, ale jeśli tłumaczę chiński na angielski nie powinno być większych problemów. Te, niestety, występują, dlatego też czekam na czasy, kiedy Translator będzie działał prawie bezbłędnie. Czy to takie trudne w dobie autonomicznych pojazdów i lotów w kosmos?

Źródło: googletranslate.blogspot.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...