You are here
Kreatywny Vaio Z Canvas News 

Kreatywny Vaio Z Canvas

Patrząc na to, jak często producenci wypuszczają teraz hybrydy, można stwierdzić, że rynek laptopów za kilka lat znacznie się uszczupli. Kolejna firma wprowadza właśnie sprzęt, który nie tylko wpisuje się w panujący trend, ale także rozwija jego kreatywną stronę. Oto Vaio Z Canvas.

 
vaio 750x300 1
Hybrydę zobaczyliśmy po raz pierwszy już jakiś czas temu na konferencji Adobe Max. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na ujawnienie sprzętu przeznaczonego głównie dla branży kreatywnej niż konferencja organizowana przez największą z firm zajmujących się produkcją oprogramowania graficznego.
Co takiego ma Vaio Z Canvas, że to właśnie kreatywność jest głównym hasłem promującym hybrydę? Przede wszystkim specyfikacja, która ustawia sprzęt wyjątkowo wysoko wśród konkurencji na rynku. Procesor zarządzający urządzeniem to Intel Core i7-4770HQ z technologią Turbo Boost, a pamięć RAM w zależności od wybranej wersji od 8 do 16 GB. Dodajmy do tego układ graficzny Intel Iris Pro Graphics 5200 oraz dysk o pojemności od 256 GB aż do 1 TB (SDD).
 
vaio 750x300 2
Ekran w Vaio Z Canvas ma przekątną 12,3 cala, co przekłada się na rozdzielczość 2560×1700 px. Wyświetlacz pokrywa się w aż 95% ze spektrum Adobe RGB, czyli odwzorowuje niemal idealnie to, co widzimy na profesjonalnych monitorach LCD. Można także zapisywać ustawienia profili kolorystycznych innych urządzeń i dzięki temu odwzorowywać je na tablecie. Stylus służący do obsługi posiada 1024 punkty nacisku oraz dwa przyciski do jego obsługi. Czyli idealny sprzęt dla grafików, którzy potrzebują mobilności i możliwości szybkiego naszkicowania czegoś przed klientem.
Urządzenie działa na Windows 10 Pro, posiada dwa porty USB 3.0, HDMI oraz Mini DisplayPort. Znalazło się również miejsce na aparaty (8 Mpix oraz 0,92 Mpix), a bateria (63Wh) ma zapewnić do 12 godzin pracy na jednym ładowaniu. Doczepiana do tabletu klawiatura sprawi, że otrzymamy sensownego laptopa, który swoją specyfikacją nie odbiega od tych najlepszych.
No i na sam koniec cena. Podstawowa wersja to 2199 dolarów, a ta najbardziej wypasiona 3099. Tanio nie jest, ale o ile sprzęt trafi na nasz rynek, warto się nim zainteresować.
Źródło: Vaio
Fot: jw.
_________________
Po tablety i notebooki zapraszamy pod ten adres.

Related posts

Leave a Comment