You are here
Motorola One Action bez tajemnic News Sprzęt 

Motorola One Action bez tajemnic

Lenovo stosunkowo niedawno wprowadziło do sprzedaży smartfon Motorola One Vision, który mam okazję testować. Wygląda jednak na to, że na horyzoncie pojawia się tańsza alternatywa dla wspomnianego modelu. Co więcej, o smartfonie Motorola One Action wiemy już całkiem sporo.

Motorola One Vision
Motorola One Vision / fot. Motorola

O ile Motorole z serii Moto G czy Moto Z są w mojej ocenie świetnymi urządzeniami, które działają równie dobrze, jak wyglądają. Średniaki i budżetowce sygnowane rzeczonymi markami to tak zwane pewniaki. Za niewielką kwotę otrzymujemy sprawny sprzęt o sensownej wydajności i całkiem przyjemnej powierzchowności. Czy to samo mogę powiedzieć o serii „One” od Motoroli?

Motorola One Action w drodze

Motorola One będąca przedstawicielem pokazała nieco inny kierunek rozwoju urządzeń firmy. W zasadzie zabrakło w nich charakteru marki. Nie zrozumcie mnie źle. Sprzęt wypadał na tle jemu podobnych całkiem nieźle, jednak porównywanie go z linią Moto G lub Moto Z mijało się z celem. Jak widać, mimo że początkowo sądziłem inaczej, Android One na urządzeniach Motoroli nie był najlepszym pomysłem. Przynajmniej w zestawieniu z rzeczoną serią.

Smartfon Motorola One Vision nieco tę kwestię zmienia, o czym opowiem wam już na początku tygodnia przy okazji publikacji pełnej recenzji urządzenia. Czy Motorola One Action, którego premiera zbliża się wielkimi krokami, może jeszcze mocniej wpłynąć na postrzeganie przeze mnie serii One? Całkiem możliwe, choć ocenę opieram wyłącznie o udostępnione przez serwis 91mobiles dane. Na końcowy werdykt musicie poczekać do czasu, aż sprzęt trafi w moje ręce. Tymczasem przyjrzyjmy się specyfikacji technicznej.

Plecki smartfona Motorola One Action zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Znajdziemy na nich system potrójnych kamer, o których nie wiemy zbyt wiele. W zasadzie jedyną informacją jest to, że jeden z modułów otrzyma rozdzielczość na 12,6 Mpix. Taką samą rozdzielczością będzie cechować się też frontowa kamerka do selfie.

Ekran to 6,3-calowy LCD o rozdzielczości 2520 x 1080 piksel i proporcji 21:9. Całkiem przyzwoity setup, szczególnie jeśli dodamy do niego procesor Exynos 9609, grafikę Mali-G72 MP3 oraz 3 lub 4 GB RAM. Miejsce na dane zostanie ograniczone do 32, 64 lub 128 GB pamięci UFS 2.1. Specyfikację udostępnioną przez serwis źródłowy dopełniają akumulator o pojemności 3500 mAh, chip NFCoraz informacja o dwóch wersjach kolorystycznych — niebieskiej i złotej.

Interesujące smartfony znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: 91Mobiles

Related posts

Leave a Comment