You are here
Chcesz testować Android Q? Google rozszerzy listę zgodnych smartfonów artykuły News 

Chcesz testować Android Q? Google rozszerzy listę zgodnych smartfonów

Majowa konferencja Google I/O to przede wszystkim zapowiedź nowej odsłony mobilnego system Android Q. Podczas eventu poznamy nadchodzące funkcje Zielonego Robota oraz dowiemy się co nieco na temat dostępności jego wersji testowej. Wygląda na to, że w tym roku, możliwość sprawdzenia wersji rozwojowej trafi do znacznie większego grona technologicznych zapaleńców.

Android Q
fot. Google

Google otwiera się na coraz większą liczbę testerów oprogramowania. To oznacza korzyści dla firmy, która zbierze jeszcze większy feedback. Z sytuacji mogą cieszyć się również użytkownicy, którzy otrzymają możliwość testowania niedostępnego jeszcze rozwiązania

Android Q na większej liczbie urządzeń

Dotychczas do programów testowych mogli przystąpić jedynie użytkownicy Nexusów, a następnie Pixeli. W późniejszych latach, do listy dołączyły również kolejne smartfony — urządzenia od Essential, Xiaomi, Vivo, Oppo czy Nokii. To znacząco rozszerzyło grono testerów, którzy sprawdzali możliwości nowego oprogramowania i wytykali mu błędy. To proces konieczny do opracowania sprawnego softu. Nawet Apple korzysta z bardzo podobnego programu testowego, który, jak wiadomo, sprawdza się świetnie.

Gigant z Mountain View zapowiedział, że w tym roku, przy okazji wydania testowej wersji systemu Android Q, dostępność programu testowego rozszerzy się o smartfony kolejnych producentów. Nie znamy co prawda szczegółów, ale wygląda na to, że lista będzie pokaźna. Niemal pewne jest to, że poza urządzeniami z serii Pixel do testów Android Q beta załapią się sprzęty z programu Android One.

Więcej informacji uzyskamy podczas nadchodzącego wydarzenia Google I/O 2019. Smartfony, również te zgodne z programem testowym znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: Digital Trends

Related posts

Leave a Comment