[Android] Wirtualny Alkomat – przyjaciel ostrożnego kierowcy

W internecie znajdziemy mnóstwo stron, na których podając kilka informacji możemy sprawdzić swój stan trzeźwości. Wyniki są generowane na podstawie wypełnionej przez nas ankiety, dlatego nie powinniśmy wierzyć, im w 100%. Jednak możliwość szybkiego sprawdzenia potencjalnej zawartości % we krwi jest kuszącą wizją. Problem w tym, że obsługa „pełnej strony” internetowej nie jest wygodna na smartfonie. Na szczęście z pomocą przychodzi aplikacja Alkomat – Party Friend.

wirtualny alkomat

Dzieło Luma IT może przypaść do gustu szczególnie weekendowym imprezowiczom, którzy podczas picia mają możliwość sprawdzenia, czy rano jest w ogóle sens wsiadania za kierownicę. Według użytkowników, którzy porównywali działanie aplikacji z prawdziwym alkomatem, wyniki są bardzo zbliżone.

 Przygodę z programem powinniśmy rozpocząć od ikonki ustawień aplikacji. Tam należy określić swoją płeć, wagę wzrost oraz kraj (różnice w górnej granicy dopuszczalnej dawki alkoholu we krwi kierowcy). Dzięki tym danym algorytm aplikacji będzie mógł obliczyć przybliżoną ilość promili u użytkownika.

Dalszą zabawę z wirtualnym alkomatem, wypada kontynuować po kilku głębszych. Wtedy też przejdziemy do ikony szybkiego testu. Na początku wypełniamy czas w jakim spożywaliśmy alkohol oraz czy robiliśmy to z pełnym czy pustym żołądkiem. Następnie krok drugi – określamy ilość wypitego trunku oraz jego rodzaj.

Po tak wypełnionej ankiecie naszym oczom ukazuje się mały wykres, na którym możemy dokładnie prześledzić jak wygląda nasz stan trzeźwości/nietrzeźwości (z dokładnością do 30 min).

Dla osób korzystających z aplikacji regularnie, deweloperzy przygotowali specjalną zakładkę – Statystyki. Sprawdzimy tam, jak wyglądało nasze spożycie alkoholu podczas ostatniego miesiąca. Swoją drogą, wiele osób zgłasza, że po zapoznaniu się ze statystykami postanowili ograniczyć konsumpcję różnych trunków. Tak więc, aplikacja może działać terapeutycznie na niektóre jednostki.

Na zakończenie pragnę zaznaczyć, że aplikacja nie jest idealna i nie polecam siadania za kółkiem sugerując się wyłącznie jej wynikami.

Zainteresowanych odsyłam do Google Play, gdzie bezpłatnie pobierzecie Alkomat – Party Friend.

Dodaj komentarz

8 More posts in testy category
Recommended for you
Notch
Za sprawą polskiej firmy testy aplikacji internetowych staną się dużo łatwiejsze

Już niedługo będzie można dużo łatwiej testować aplikacje internetowe w pełni realistycznych warunkach, z symulowanym...