You are here
Anthem na szczycie sprzedaży, choć gra ma problemy na PS4 Gry konsole 

Anthem na szczycie sprzedaży, choć gra ma problemy na PS4

Wszyscy wiemy, jak to jest z nowymi tytułami, a w szczególności tymi, które należą do zacnego grona AAA. Na początek zawsze są jakieś problemy, a jeżeli ich nie ma, to możemy mówić o wyjątku. Day One Patch stało się przekleństwem branży, ale nie wpływa na zainteresowanie klientów. Anthem na szczycie sprzedaży w Wielkiej Brytanii tylko to potwierdza.

Anthem na szczycie

Nowy produkt od BioWare to zdecydowanie największa z premier ostatnich dni. Szeroko reklamowana już od dawna i pomimo dość średniego obioru przez recenzentów, dalej jest najchętniej kupowanym tytułem na „wyspach”. Widocznie magia tytułu AAA działa przez cały czas i to niezależnie od tego, czy z konkretnym tytułem są jakieś problemy czy ich nie ma. Niestety, ale w przypadku Anthem są. I to nie małe.

Anthem na szczycie

BioWare ma jednak duże powody do zadowolenia, bowiem Anthem na szczycie listy sprzedażowej w Wielkiej Brytanii wylądowało po raz drugi. Tak naprawdę można się było tego spodziewać, bo obecnie nie ma dla produkcji specjalnej konkurencji w tym segmencie. Potwierdza to lista sprzedanych fizycznych nośników z grą w Wielkiej Brytanii. Wprawdzie miejsce niekoniecznie musi oddawać globalny trend, ale podejrzewamy, że wszędzie jest mniej więcej tak samo. W końcu mówimy tutaj o tytule sygnowanym także logo EA, a jak dobrze wiem, to oznacza duże wsparcie marketingowe. I to przełożyło się na wyniki.

I choć Anthem na szczycie to duża rzecz, to może martwić fakt, że w porównaniu z zeszłym tygodniem, wyniki są o ponad 70 procent gorsze. Spadki sprzedaży zawsze się zdarzają, ale w tym wypadku są naprawdę duże. Zapewne na pierwsze sukcesy gry wpłynęło też to, że miejscami jest ona dość podobna do Mass Effect Andromeda. I to widocznie wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca. Tuż za Anthem znalazła się gra sportowa, czyli ostatnia FIFA 19. Podium należy jeszcze do nowego, sieciowego już Far Cry: New Dawn. Czwarta pozycja to debiut i to bardzo udany. Widać, że produkcje z Lego w roli głównej dalej się doskonale sprzedają. Na liście nie mogło także zabraknąć Red Dead Redemption 2 oraz Metro Exodus. Całość zestawiania prezentuje się następująco:

1    Anthem

2    FIFA 19

3    Far Cry: New Dawn

4    The LEGO Movie 2: Videogame

5    Red Dead Redemption 2

6    Dirt 2.0

7    Metro Exodus

8    Mario Kart 8: Deluxe

9    Super Smash Bros Ultimate

10  Trials Rising: Gold Edition

Anthem zawiesza PlayStation 4

Sam spadek sprzedaży produkcji od BioWare to jedno, ale gracze zaczęli zgłaszać coś znacznie poważniejszego. Otóż niektórzy z nich po tym, jak zainstalowali już ostatnią aktualizację, nie mogli normalnie grać w tytuł. Ten bowiem zawieszał nie tyle samą grę, ale całą konsolę PlayStation 4. I to w taki sposób, że nie dawało się jej włączyć przez kilka minut. To może wskazywać na problem z przegrzewaniem się urządzenia. Najgorsze jest w tym to, że zarówno na Reddit, jak i na forum GameFaqs problem zgłasza coraz większa liczba użytkowników.

Zawieszanie całej konsoli ponoć zdarza się także i na sprzęcie Microsoftu, czyli Xbox One. Wygląda więc na to, że developer ma problem z optymalizacją i to spory problem, który może niestety doprowadzić do fizycznego uszkodzenia urządzenia. Na razie nie wiadomo czy doniesienia są w pełni prawdziwe, ale wygląda niestety na to, że tak. Nie zmienia to jednak tego, że Anthem na szczycie listy sprzedażowej wyląduje zapewne jeszcze nie jeden raz. W końcu to produkcja AAA, a te zawsze dobrze się sprzedają i to niezależnie od problemów.

Nowe gry oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Anthem / Reddit / GamesFaqs / Gamespot

Related posts

Leave a Comment