You are here
Aplikacja Orange Telefon ograniczy połączenia od telemarketerów Aplikacje artykuły mobile News 

Aplikacja Orange Telefon ograniczy połączenia od telemarketerów

Orange Telefon to nowa aplikacja mobilna dla smartfonów z Androidem i iOS, której głównym założeniem jest ochrona użytkownika przed telemarketerami, spamem oraz niektórymi próbami oszustwa. Takie działania to ja rozumiem. Brawo Pomarańczowi!

Orange Telefon
fot. Orange

Po kim, jak po kim, ale po Pomarańczowych ani żadnym innym operatorze sieci komórkowych się tego nie spodziewałem. Okazuje się, że telekom wydał aplikację Orange Telefon, której założenia są niezwykle przyjazne klientom zmęczonym nachalnymi działaniami telemarketerów. Jednak by rozwiązanie okazało się w pełni skuteczne, potrzeba zaangażowania samych użytkowników.

Orange Telefon ochroni cię przez spamem

Aplikacja nie jest pierwszym tego typu rozwiązaniem, ale nie każdy program pochodzi od tak zaufanego dostawcy, jak krajowy operator sieci komórkowych. Instalując oprogramowanie od Orange, można mieć niemal pewność tego, że rozwiązanie w żaden sposób nam nie zagrozi. Ba, apka ma w założeniach pomagać użytkownikom w kwestii bezpieczeństwa, spokoju oraz wygodny. Rozwiązanie, samo w sobie jest dość proste, ale może właśnie w prostocie tkwi jego siła. Do rzeczy.

Orange Telefon, bo tak nazywa się aplikacja, działa w oparciu o bazę numerów zawierających rekordy takie jak spam czy telemarketing. Lista powstaje między innymi przy wykorzystaniu rekomendacji samych użytkowników. Mało tego, program identyfikuje numery firmowe oraz informuje o kosztach związanych z połączeniem na dany numer premium. Świetne rozwiązanie, za pomocą którego możemy dodatkowo zablokować połączenie przychodzące z innych krajów np. z Afryki.

Aplikacja Orange Telefon jest dostępna w sklepach Google Play oraz Apple App Store za darmo. Wygląda na to, że użytkownicy naprawdę doceniają jej wkład w bezpieczeństwo. Możemy to wywnioskować, patrząc na średnią ocenę w Play Store, która wynosi 4,3 gwiazdki przy 70 tys. pobrań.

Źródło: Orange

Related posts

Leave a Comment