htckoniec

Czy to już koniec HTC?

Kilka potężnych firm na rynku smartfonów boryka się obecnie z problemami. Jedną z nich jest HTC. Właśnie opublikowało wyniki finansowe za trzeci kwartał tego roku i nie wygląda to ciekawie.

htckoniec

HTC już od jakiegoś czasu boryka się z problemami. Jedną z głównych przyczyn jest brak innowacyjności w ich flagowych smartfonach. Modele od M7 do M9 są do siebie bliźniaczo podobne i ludzie nie odczuwają potrzeby zakupu nowego urządzenia. Wyniki finansowe z trzeciego kwartału bieżącego roku to potwierdzają. Od 1 lipca do 30 września 2015 roku firma zanotowałem stratę rzędu 138 milionów dolarów. Jest to ogromna kwota jak na 3 miesiące pracy potężnej korporacji. W analogicznym okresie ubiegłego roku HTC zarobiło 18,5 miliona dolarów, co nie jest rewelacyjnym wynikiem. Oczywiście w związku ze stratami będą kolejne zwolnienia. Wydaje mi się, że na to już trochę za późno. Na rynku coraz więcej jest nowych smartfonów HTC, a nie ma aż takiego zapotrzebowania na nie. Pieniądze są ładowane w nowe projekty, które przynoszą starty. Nie widzę żadnego przemyślanego planu wypuszczania aparatów na rynki. Powielanie tych samych rozwiązań, ze zmianą jedynie nazwy modelu, to zdecydowanie za mało.

Nie tylko HTC ma takie problemy. Sony jest w niewiele lepszej sytuacji. Niedawno zaprezentowane Xperie Z5 wnoszą sporo świeżości, ale nie uchroniły się przed wadami poprzedników. Wciąż nie został rozwiązany problem nadmiernego nagrzewania się słuchawek. Aparat fotograficzny w nowych Soniakach jest jednak jednym z lepszych, jeśli nie najlepszym montowanym obecnie w smartfonach. Czy HTC się ocknie i zrobi coś naprawdę dobrze? I czy nie jest już za późno, aby ratować tę markę? Myślę, że dowiemy się o tym po premierze następnego flagowca, o ile do niej dojdzie.

źródło: phonearena

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...