You are here
Aplikacje HTC znikają z Google Play. Co się dzieje? artykuły News 

Aplikacje HTC znikają z Google Play. Co się dzieje?

Z Google Play zaczynają znikać aplikacje HTC, które są, jakby nie patrzeć, częścią własnościowej nakładki Sense. Czy jesteśmy właśnie świadkami początku końca tajwańskiego producenta elektroniki użytkowej? Nie do końca.

HTC
fot. Pxhere

Żeby było jasne. Ze wspomnianego repozytorium znika tylko część aplikacji Tajwańczyków. W sklepie próżno szukać programów takich jak Dot View, Speak, Car czy Calendar. To wzbudziło ciekawość obserwatorów rynku, którzy wieszczą przyszłości firmy przeróżne scenariusze. Ja obstawiam trzy możliwości.

Aplikacje HTC to część większej całości

Nic nie dzieje się bez powodu. Nie w przypadku rynku mobilnego. Każdy krok gigantów branży jest podyktowany mniej lub bardziej istotną pobudką. W opisywanym przypadku musi być dokładnie tak samo. Niemniej, HTC nie odkryło w pełni kart i nie zdecydowało się podzielić z nami powodami tych, jakże niepokojących ruchów. Z pewnością w ciągu najbliższych tygodni a może nawet miesięcy poznamy prawdziwe powody tego, że aplikacje HTC opuściły sklep Google Play, tymczasem przedstawię wam moje typy.

Opcja pierwsza, w którą nie do końca wierzę, to stopniowe usuwanie komponentów marki z miejsc niebezpośrednią z nią związanych. Celem może być chęć powolnego wycofania się HTC z rynku mobilnego, a przynajmniej z jego smartfonowego segmentu. Firma nie radzi sobie najlepiej i nie cieszy się już dawną popularnością. To prawda, lecz nie jestem przekonany, czy to wystarczający powód do opuszczenia rynku.

Drugi scenariusz może być związany z odejściem od własnej nakładki Sense i próbą zastąpienia jej mniej zmodyfikowanym oprogramowaniem. Możliwe, że firma dołączy z kolejnymi smartfonami do projektu Android One.

Ostatnia opcja, która mam nadzieję, jest bliska rzeczywistości, to zwykle zmiany w kwestii aplikacji, o których firma zwyczajnie nie poinformowała użytkowników tudzież mediów. Scenariusz ten zdaje się potwierdzać ruchami giganta, choćby takimi jak niedawny (sprzed kilku godzin) powrót aplikacji HTC mail. Na kolejne wieści będziemy musieli niestety poczekać.

Smartfony HTC kupicie w naszym sklepie internetowym Vipelektrogadzet.

Źródło: Android PoliceApp Brain

Related posts

Leave a Comment