HTC

HTC rozważa sprzedanie prawa do marki. To musi skończyć się źle

To koniec HTC jakiego znamy. Firma rozważa sprzedaż praw do marki hinduskim producentom. To smutne, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę interesujące losy tajwańskiego przedsiębiorstwa.

HTC
fot. Pixabay

HTC było niegdyś prawdziwŌ potęgą. Smartfony z Windows Mobile robiły niesamowite wrażenie, ale to był dopiero początek mobilnej bitwy tajwańskiego producenta. Przypomnę tylko, że HTC jako pierwsze weszło w świat Androida i w znacznym stopniu przyczyniło się do jego rozwoju. Niestety, ostatnie lata to dla marki seria niepowodzeń, które ciężko jest uzasadnić. Smartfony, same w sobie, są świetne. Kuleje najprawdopodobniej pion reklamowy, ale firma raczej nie zamierza ratować tej sytuacji.

HTC traci ducha

Swojego czasu byłem wielkim fanem producenta. Dziś bacznie obserwuje jego losy i zwyczajnie jest mi ciężko na sercu. Co najgorsze, firma nawet nie próbuje ratować swojej pozycji, a przynajmniej nie wskazują na to żadne konkretne ruchy.

Teraz, w sieci pojawiły się pogłoski, w myśl których przedsiębiorstwo planuje użyczyć marki HTC innym podmiotom. W rozmowach uczestniczą Karboon, Micromax i Lava, czyli hinduskie firmy, które niespecjalnie kojarzą się z jakością. Jeśli tytułowy producent sfinalizuję całe przedsięwzięcie, ubogie rynki zaleją rozsądnie wycenione urządzenia HTC, które będą tak naprawdę wytworami wspomnianych firm.

Pozostaje jeszcze kwestia szczegółowych ustaleń. Możliwe, że HTC będzie mocno nadzorować powstawanie rzeczonych smartfonów, tak, aby trzymały one standardy, do których przywykli użytkownicy. Na dokładne informacje przyjdzie nam jeszcze zaczekać.

Klasyczne smartfony HTC wyprodukowane przez firmę znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Phonearena

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....