Nighthawk AX4

Routery Wi-Fi 6 zaczynają tanieć. Nighthawk AX4 to dopiero początek

Coraz więcej urządzeń obsługuje protokół Wi-Fi 6, ale ceny zgodnych routerów w dalszym ciągu pozostają wysokie. Jeden z producentów zamierza przełamać schemat, wydając tańszą propozycję w postaci Nighthawk AX4

Nighthawk AX4
fot. Netgear

Technologia Wi-Fi 6 lub jak kto woli — 802.11ax pozwoli na uzyskiwanie większych prędkości transmisji danych (około 73 proc. względem standardu ac), lecz równie istotna będzie przepustowość, która ma wzrosnąć aż czterokrotnie. To zachęcające dane, które mogą wzmagać chęć nabycia urządzenia zgodnego z nowym standardem. W grę wchodzą na przykład nowe smartfony od Samsunga, czyli seria Galaxy S10. Problem w tym, że chcąc skorzystać z nowinki, należy wyposażyć się w dedykowany router. Te są niestety kosztowe. Firma Netgear chce to zmienić.

Nighthawk AX4, czyli „tanie” Wi-Fi 6

Jeszcze w tym miejscu Netgear wprowadzi na rynek router Nighthawk AX4, który będzie stanowił jeden z najtańszych tego typu sprzętów zgodnych ze standardem Wi-Fi 6. Zgoda, w dalszym ciągu jest to tak zwana klasa podstawowa, która nie wyróżnia się niczym szczególnym, jednak zgodność z nową łącznością może być jego siłą. 

Oczywiście główną zaletą AX4 będzie, a jakże, cena. Za przyjemność obcowania ze wspomnianym modelem przyjdzie zapłacić 199 dolarów. Faktycznie nie jest to sprzęt tani, ale pamiętajmy, że jest znacząco tańszy od większości tego typu propozycji rynkowych.

Za wspomnianą kwotę otrzymamy urządzenie z czterema gigabajtowymi portami Ethernet oraz transmisję na poziomie 3 Gbps. To niewiele, zwłaszcza że model XA12 potrafi działać z prędkością 10,8 Gbps, jednak przypominam o niskiej cenie.

Aby korzystać z Wi-Fi 6 potrzeba specjalnego routera. Obecnie możemy wymienić trzy modele, które są godne polecenia i powinni spełnić oczekiwania. Z pewnością pojawią się w naszym sklepie internetowym

TP-Link AX 11000 ASUS RT-AX880 Netgear Nighthawk AX8

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....