MicrosoftAppsAndro750x300

Aplikacje Microsoftu preinstalowane na smartfonach z Androidem? Tak i to nawet u 75 producentów!

Mobilne kafelki Microsoftu nie radzą sobie najlepiej, ale nie przeszkadza to firmie w wydawaniu aplikacji na konkurencyjne platformy, a co za tym idzie, wspieraniu ich. Myślę jednak, że skupianie się na „dopieszczaniu” userów Android oraz iOS-a wychodzi gigantowi z Redmond na dobre.

MicrosoftAppsAndro750x300

Ekosystem aplikacji Microsoftu robi wrażenie i – co ważne – mówimy tutaj o świetnych produktach, z których większość użytkowników zielonego robota korzysta z przyjemnością. Znajdziemy wśród nich takie perełki, jak pakiet biurowy Office, chmura OneDrive czy komunikator Skype.

To jednak nie wszystko – należy pamiętać o „zakupach” giganta, dzięki którym stał się on właścicielem Sunrise Calendar, Talko, Groove, a także jednej z najlepszych androidowych klawiatur Swiftkey. To plus kilka rozwiązań typu asystentka Cortana oraz Arrow Launcher tworzą solidne fundamenty dla własnego ROM-u. Czyżby Microsoft zdecydował się na stworzenie swojej wersji AOSP? Mówi się o tym od dawna, ale jak na razie nie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia plotek. Nie mniej jednak bogate portfolio produktowe wraz z faktem przywiązania użytkowników do usług firmy uprawdopodobniają nieoficjalne informacje.

MicrosoftAppsAndro

Przewidywania przewidywaniami, ale zmierzmy się z faktami. Te są dla Microsoftu niezwykle przychylne – firma pochwaliła się właśnie sukcesem w postaci współpracy z aż 75 producentami urządzeń z Androidem, którzy to zdecydowali się preinstalować aplikacje giganta z Redmond na nowych smartfonach. To robi wrażenie i trzeba przyznać, że „dopieszczenie” konkurencji miało w tym przypadku sens. Mimo wszystko kwestia związana z wydaniem Microsoftowej odsłony Androida pozostaje nierozwiązana i dalej jest niczym inny, jak jedną wielką niewiadomą.

Źródła: Microsoft, Liliputing.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...