Wykład o początkach demosceny i gamedevu w Polsce w ramach Digital Dreamers

Wystawie Digital Dreamers, którą oglądać możemy w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, towarzyszą inne wydarzenia. Jednym z nich jest wykład pt. „Początki demosceny i gamedevu w Polsce”, którego będzie można wysłuchać już jutro.

Zarówno demoscena, jak i gamedev to dwa bardzo obszerne pojęcia. To również tematyka ciesząca się od dłuższego czasu niesłabnącym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że w wielu miastach liczba atrakcji związanych z nią wciąż rośnie. Pisaliśmy niedawno o cyklu spotkań o gamedevie na UMCS, a już jutro pojawi się kolejna okazja, by poszerzyć na ten temat swoją wiedzę. Wykład „Początki demosceny i gamedevu w Polsce” poprowadzą Tomasz „TDC” Cieślewicz (Atarionline.pl) i Bartosz „V0yager” Dramczyk (Pixel).

Główną osią prelekcji będzie analiza fenomenu narodzin demosceny i branży gier w czasach PRL-u. Aby go wyjaśnić, prelegenci cofną się do przełomu lat 70. i 80. Za pomocą wybranych gier autorzy postarają się odpowiedzieć na pytanie, co było pierwsze – demoscena czy gamedev. Przybliżone zostaną sylwetki twórców, a żeby jeszcze bardziej urozmaicić wykład, zaproszono gości – Marcina Borkowskiego i Tomasza Mazura.

Chętne osoby będą mogły obejrzeć dema, które wyświetlane będą na Atari, Commodore 64 i ZX Spectrum. Wykład będzie miał miejsce 13 lutego 2016 roku, o godz. 13 w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT (PKiN). Całość potrwa ok. 3 godziny. 

 

________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

248 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
Statystycznie w co 8. smartfonie na świecie jest polska miedź lub srebro

W swoim wystąpieniu podczas panelu "Jakim krajem będziemy w 2050 roku?" szef KGHM zwrócił uwagę,...