Wykład o początkach demosceny i gamedevu w Polsce w ramach Digital Dreamers

Wystawie Digital Dreamers, którą oglądać możemy w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, towarzyszą inne wydarzenia. Jednym z nich jest wykład pt. „Początki demosceny i gamedevu w Polsce”, którego będzie można wysłuchać już jutro.

Zarówno demoscena, jak i gamedev to dwa bardzo obszerne pojęcia. To również tematyka ciesząca się od dłuższego czasu niesłabnącym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że w wielu miastach liczba atrakcji związanych z nią wciąż rośnie. Pisaliśmy niedawno o cyklu spotkań o gamedevie na UMCS, a już jutro pojawi się kolejna okazja, by poszerzyć na ten temat swoją wiedzę. Wykład „Początki demosceny i gamedevu w Polsce” poprowadzą Tomasz „TDC” Cieślewicz (Atarionline.pl) i Bartosz „V0yager” Dramczyk (Pixel).

Główną osią prelekcji będzie analiza fenomenu narodzin demosceny i branży gier w czasach PRL-u. Aby go wyjaśnić, prelegenci cofną się do przełomu lat 70. i 80. Za pomocą wybranych gier autorzy postarają się odpowiedzieć na pytanie, co było pierwsze – demoscena czy gamedev. Przybliżone zostaną sylwetki twórców, a żeby jeszcze bardziej urozmaicić wykład, zaproszono gości – Marcina Borkowskiego i Tomasza Mazura.

Chętne osoby będą mogły obejrzeć dema, które wyświetlane będą na Atari, Commodore 64 i ZX Spectrum. Wykład będzie miał miejsce 13 lutego 2016 roku, o godz. 13 w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT (PKiN). Całość potrwa ok. 3 godziny. 

 

________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...